top of page

ÅRSMØTE: leder Magnus Grønås og sittende styremedlemmer tok gjenvalg

Oppdatert: 22. mar. 2019


Spirits styreleder Magnus Grønås kunne fortelle om en klubb utvidet med ny gruppe triatlon - en klubb med sterk økende oppslutning om sine mosjonsløp og sunn økonomi


LAGETS ÅRSMELDING, om medlemskontingent, nytt styre og utvalg - se under


Foto: Svein Erik Fylkesnes, Stavanger Fotoklubb


Spirit Stavanger Fridrettsklubbs ÅRSMØTE torsdag 21.mars 2019ÅRSMELDING 2018


Styrets sammensetting / tillitsvalgte 2018

Formann: Magnus Grønås

Nestleder: Helge Dykesteen

Styremedlem Sara Aarseth

Styremedlem Bente Gyland

Styremedlem: Katrine Tonning

Styremedlem: Gunnar Aarseth

Varamedlem: Tor Bøifot


Revisorer: Magne Grønnestad

Valgkomite: Ole Jørgen Nordhagen og Einar Søndeland


ARBEIDSUTVALG 2018

Sportslig utvalg: Tor Bøifot, Gunnar Aarseth, Einar Søndeland


Daglig leder: Einar Søndeland


Hjemmeside redaktør Spirit Einar Søndeland

Webside Solastranden halvmaraton Magnus Grønås

Webside Hålandsvannet halvmaraton Steffen Thorsen


Facebook koordinator trening Sara Aarseth (lukket gr.)


Markedsprofilering arrangement Steffen Thorsen

Instagram Guppi Ra

Foto Steffen Thorsen, Ingolf Dale


Representasjon krets/forbund: Einar Søndeland

Trenere: Tor Bøifot, Einar Søndeland, Jan-Morten Ra (Tri)


Medlemmer Ved inngangen til 2018: 87 medlemmer


REGNSKAP OG BUDSJETT – EGEN GJENNOMGANG PÅ ÅRSMØTE


RAPPORT - SPORTSLIG AKTIVITET.


ARRANGEMENT – EGNE

Svak generell tilbakegang i oppslutning mosjonsløp i Norge. Spirit har foreløpig relativt lave deltakerantall sammenlignet innarbeidede løp i landets største byer. Løpsdato, markedstiltak og løpenes egenart synes være grunn til en fortsatt oppsiktsvekkende god oppslutning


- Solnedgangen i september firedoblet deltakelse fra 33 (2017) til 152 fullførende i 2018

- Hålandsvannet halvmaraton fra 290 (2017) til 386 fullførende i 2018. Økning 33% siste år

- Solastranden halvmaraton har tredoblet antall fullførende fra 2016 (314) til 2019 (873). Tak ble satt for antall innkjøpte startnummer. Siste år 1000. Løpet utsolgt så vel i 2018 som 2019


Spirit var medarrangør av Karmøy Maraton i løpets oppstartfase årene 2013 og 2014. Noen år også medarrangør i Landsbyløpet Randaberg som del av Landsbytrippelen. Fra 2018 ble dette populære løpet lagt ned som følge av sykkel VM konkurs i Bergen

HOVEDSPONSOR KLUBB

Sportslig aktivitet på høyere nivå med omkringliggende støtteapparat, utstyr, samlinger/reiser er sponsoravhengig. Utøvelse aktiv idrett aldersbestemt, bredde/mosjon skal i utgangspunktet være selvfinansierende.

Klubben hadde i 2018 ingen hovedsponsor. For klubbens flaggskip og eneste internasjonale utøver ble det gjennom klubb etablert personlig prestasjonsavtale med firma Ansett


HOVEDSPONSOR LØP

Langsiktighet i avtale har gjort selskapet Timeanddate til klubbens hovedsponsor løp. En nær likelydende langsiktighet har gjort Sola Strandhotell til sideordnet hovedsponsor for januar løpene langs Solastranden.


SAMARBEIDSPARTNERE LØP

Samarbeidsavtaler er etablert for klubbens mosjonsløp hvorav 3 eksponert på klubbtekstiler. Disse 3 er


- Timeanddate

- HD Oiltech

- Fjord Events


Med Sport 1 Sola Sport og Fritid ble samarbeidsavtalen tilknyttet Solastranden halvmaratons startnummerutdeling forlenget. Det er i tillegg en rekke bidragsytere til klubbens mosjonsløp som året gjennom er eksponert på klubbens og løpenes hjemmesider


SAMARBEIDSPARTNERE ENKELTUTØVERE

Samarbeidsavtalen med Sport 1 Sola Sport og Fritid har ledet til utstyrsavtaler med HOKA for klubbens ultraløper Mari Mauland ved klubbens HOKA ambassadør Gunnar Aarseth
PROFILERTE STEVNER – lag


- HK STAFETTEN: 4 lag a 15 løpere deltok. Kvinner 1.lag har etter opprykk til elite i 2013, beholdt sin plass i eliteklassen som inkluderer landets 16 beste lag

- 1.lag menn senior fikk en tøff utfordring idet ikke 4 lag men med effekt fra 2018 kun 2 lag fikk plass blant landets elite i 2019. Mange av 1.lagets løpere uttaler at duellen om å vinne klassen er kjekkere enn å løpe langt bak i eliteklassen. Spirit endte på 3.plass.

- Kvinner og menns 2.lag ble utfordret på klubbens tidligere oppnådde etappetider men også begge lags sluttider vil hvert år ligge som en motivasjon til å bli forbedret


- ÅLGÅRDSTAFETTEN 4 lag med ellevilt engasjement 25.april. 6 etapper menn og 4 for kvinner. Også i Ålgårdstafetten vil det nå være registrert Spirit bestetider som er til for å bli utfordret hvert eneste år som fin trening til Holmenkollstafetten

- EGERSUND HALVMARATON, Siddisløpet, Strandamilå, Sandnesløpet, Haugesund halvmaraton, Frøylandsvannet rundt, Stavanger Maraton, 3-sjøers og Karmøy Maraton var blant 2018 løpene hvor Spirit markerte seg med så vel stort antall løpere som gode individuelle plasseringer


- SPIRIT TRI ble i april tilsluttet Norges Triatlonforbund og 2.juni på Bryne tok Maren K. Sandnes, Jan-Morten Ra, Guppi Ra og Øystein Petersen NM bronse i mix stafettPROFILERTE STEVNER INDIVIDUELT - UTMERKELSER / GODE PRESTASJONER

Katrine Tonning, Sara Aarseth og Ørjan Grønnevig – årets utøvere i 2018

Prisene ble delt ut under felles løper treff og middag på Sola Strandhotell 12.januarDet vises ellers til årskavalkade i tekst og bilder utlagt på lagets hjemmeside med friidretts nyheter løpende oppdatert. Aktuell sak postet 24.12.2018
MEDLEMSKONTINGENT og FORSLAG NYE SAKER

Det var ikke kommet inn forslag til endring av klubbens lover. Det er årsmøte som fastsetter lagets medlemskontingent. Ingen endring som betyr at 2019 satser utlagt på hjemmesiden ble vedtatt være gjeldende også for 2020. Medlemskontingenten er kr 200 for aktive og for støttemedlemmer. Tillegg aktivitetsavgift friidrett og ytterligere tillegg for triatlon. Oversikt medlemskontingent viser også at klubben ved fjorårets årsmøte fastsatte familie kontingent. Medlemskontingent må være betalt for å kunne representere klubbenSTYREMEDLEMMER FRIIDRETT OG TRIATLON, VALGKOMITE, REVISOR


Klubbstyret


Magnus Grånås - leder

Helge Dykesteen - nestleder

Sara Aarseth - styremedlem

Bente Gyland - styremedlem

Katrine Tonning - styremedlem / repr. triatlon

Gunnar Aarseth - styremedlem


1. Varamann - Magne Fjetland

2. Varamann - Roald Aga / triatlonStyret for triatlon


Katrine Tonning - leder

Guppi Ra - nestleder

Roald Aga - styremedlemValgkomite

Einar Søndeland - friidrett

Magne Fjetland - friidrett

Roald Aga - triatlonRevisor

Magne Grønnestad

Siri Lunde


192 visninger

Comments


bottom of page