top of page

Økende oppmøte alle treningsarenaer men plass til flere triatleter idet vi går mot lysere tider


Innen mosjon er Spirit nesten alene i Norge om å kjøre 6 x 7,5 min langintervall og gjett om det hjelper. Mandager med oppmøte Trafoen starter trening ved Stokkavannet fra kl 1715 m/alle kategorier løpere fra 13-76år. Inkl. oppvarming, stigningsløp og nedjogg løpes mellom 9 og 16km. For samtlige deltakere starter og avsluttes hvert intervall drag samtidig og etterpå drøser man med hverandre i 1,5min før neste drag.


Utover et 50 talls mosjonister som foreløpig i år har møtt til Spirits ukentlige fellestrening m/ varighet fra 1715-1830, har vi maratongruppa som lørdager gjerne løper mer enn doble doser intervalltrening. Her er varighet +/- to timer og det løpes runder i Forusløpets 2,5km rundløype.


Vi stiller imidlertid et spørsmål rundt klubbens triatleter hvor tilsynelatende altfor liten andel løpetrening neppe vil gi ytterligere løft. Om vi selv valgte triatlon ville nok 70-80% av samlet ukentlig treningsinnsats i vinterhalvåret vært prioritert løpedelen og øvrig andel svømming.


Når vi kaster ut denne brannfakkel tar vi forbehold for at nevnte gruppe av klubbens utøvere ikke daglig oppsøker treningssenter med dets muligheter for løping på mølle.


Ja, dersom hensikten med å trene til triatlon var en ønsket utvikling. Vi ser enorme utviklings muligheter triatlon dersom man valgte å følge klubbens gratis fellestreninger løping minst to ganger ukentlig. Vår anbefaling følger i lys av til dels heller svakt nivå registrert i denne del av triatlon blant egne utøvere.


TEAM RYFYLKE - EN RUNNER UP GRUPPE

Hver tirsdag seneste tre år har Spirit fra kl 18 tilbudt felles intervalltrening på Tau stadion. Etter at vi fra skolestart sist høst fikk mulighet å ta i bruk det prektige nye friidrettsanlegg på Jørpeland stadion har oppslutningen om treningene også her stadig vært økende. Også her starter nykommerne med å løpe altfor fort og langt over terskel på intervaller men etterhvert tar man til vettet, og så kommer fremgangene i tur og orden også her.

OPPMØTE MANDAG 5.FEBRUAR

Anders Haugen, Julian Gjerde Minde, Hanne Sande, Nina Søndenå, Per-Christian Barholm, Anne Braut, Ørjan Hviding, Silje Milenkovic, Anne Serine Ognedal, Thomas Berge, Andreas Lagesen, Victoria Skjelstad Fritz, Anders Fosså, Steve Acarregui, Håkon André, Kristin Vabø, Kjetil Endresen, Melodie Holgersen, Karoline Lien, Einar Sande, Hans Magnar Lien, Yvonne Smith, Joel Honkanen, Geir Lindtner, Silje Gundersen, Denys Chechelnytskyy, Anne Braut, Roald Aga og Einar Søndeland.


OPPMØTE MANDAG 29.JANUAR

Flere av de ovenstående +Maren Mjåtveit, Silje Torsvik, Richard Kverneland, Bjørn Kåre Høie,

Gaute Byberg, Linnéa Valhovd Hove, Vidar Våge, Oda Hove, Vilhelm Lida, Andrea Sætre Bjørn Ivar Svendsen


TIDLIGERE OPPMØTE FELLES STOKKAVANNET

Christer Husvæg, Olav Fjelde, Anne Jorunn Hodne m/forbehold om dårlig husk

157 visninger

Comments


bottom of page