top of page

4x1600m uten pause (lett,fort,lett, fort) - klubb og etapperekorder utfordres i fleng lørdag


Hver tirsdag vinteren gjennom har oppmøte til banetreningen på Tau vært forbausende bra. Med 5 lag er Spirit igjen kretsens største klubb i det uoffisielle bredde NM for løpere 15+


I år stiller Spirit med egne lag i menn jr så vel som menn veteran, begge med vinnersjanser

Karoline hadde ikke anledning å stille i år men Nina Kristin og Oda overtar to av åtte etapper på elitelaget hvor et generasjonsskifte er på gang, et lag som har holdt seg i eliteklassen fra 2013 da klubbens oransje stolthet ble nr 2 i klasse kvinner senior og dermed opprykk elite kl.

Tre år er gått siden det sist gang var mulig å arrangere Holmenkollstafetten og helt naturlig vil noen flytte til andre deler av landet ifm jobb eller studier. Noen ramler opp i miljøer store nok til å danne lag, andre blir bare mer enn nok inspirert til å få representere de oransje. Her 14 av 2019 lagets 15 som rakk frem i tide til lagfotograferingen


Ved de seneste års deltakelse er det før avreise utarbeidet budsjett for hvilken tid klubbens lag skal ende opp med. Budsjettet ble ferdig denne uka. For kvinner er det så jevnt mellom forventet sluttid i år og i 2019 at det kan bli avgjørende om vi står rolig i vekslingsfeltet idet vi mottar stafettpinnen, eller vi er i bevegelse. 1 sek spart tid pr etappe gir 14 sekund innspart tid. Dette kan være nok til at klubbrekord kvinner elite ryker. Og hvis det ikke går, får skylden være at vi ikke tok hensyn til pollen allergier, at vi plutselig ble forkjølet eller at det til og med i Oslo var motvind....

250 visninger

Comentários


bottom of page