Arne Risa3000 classics: Marius Vedvigs 7.54 løp best i rekordras Fana, Pernilla Epland beste kvinne

Oppdatert: 16. mai 2019


Marius Vedvig ruler langdistanse Norge. Satte lørdag ny råsterk etapperekord i HK stafetten. Onsdag imponerende spurtseier over forsesongens langdistanse komet Per Svela. Arne Risa som fylte 75år forrige helg fikk med Gulars dobbeltseier en flott bursdagspresang på Fana


Vedvigs tidligere 3000m pers 7.58.90 er fra 2017. Med 7.54.95 ble PB senket med nær 4 sek.

https://www.kondis.no/spurtduell-mellom-marius-vedvik-og-per-svela-avgjorde-3000-m-i-arne-risa-classic.6221894-127676.html



RESULTATLISTE


1 359 Vedvik Marius Øyre Gular, IL - Friidrett 7:54:95 2 357 Svela Per Gular, IL - Friidrett 7:55:51 3 382 Skjeseth Sigurd Ruud Tjalve, IK - Friidrett 8:03:65 4 352 Hauge Mats Gular, IL - Friidrett 8:04:43 5 369 Pedersen Erik Udø Kristiansand Løpeklubb - Friidrett 8:05:92 6 351 Boutera Jacob Gular, IL - Friidrett 8:06:41 7 215 Sandvik Fredrik Askim IF - Friidrett 8:07:25 8 217 Dahl Even Brøndbo FIK Orion - Friidrett 8:18:91 9 376 Lomås Erik Salangen IF - Friidrett - Friidrett 8:19:21 10 374 Omvik Sindre Solbakken Rosendal TL - Friidrett 8:20:63 11 218 Aarvik Stian Øvergaard Gneist,IL - Friidrett 8:20:97 12 375 Rabi Abdullahi Dahir Runar, IL - Friidrett 8:21:17 13 393 Stavik Håkon Ålesund FIK - Friidrett 8:21:32 14 387 Færø Halfdan-Emil Varegg Fleridrett - Friidrett 8:22:38 15 216 Sørli Marius Garmann Ask Friidrett - Friidrett 8:27:03 16 377 Flak Mathias Steinkjer Friidrettsklubb - Friidrett 8:28:15 17 364 Haile Tedros Gebretensai Haugesund Idrettslag Friidrett 8:28:64 18 219 Iden Andreas Gneist,IL - Friidrett 8:29:69 19 360 Tønnesen Trym Halvard Sagstuen Halden IL - Friidrett 8:32:72 20 383 Fjeld Ole-Petter Tønsberg Friidrettsklubb - Friidrett 8:33:46 21 331 Lyngbø Ole Ask Friidrett - Friidrett 8:41:22 22 388 Kjærner-Semb Markus Varegg Fleridrett - Friidrett 8:44:47 23 391 Skjæråsen Tom Varegg Fleridrett - Friidrett 9:03:02 368 Mushom Håkon Kristiansand Løpeklubb - Friidrett DNF



1 143 Epland Pernilla Eugenie Stord IL (Allianseidrettslag) - Friidrett 9:28:60 2 141 Ruud Mari Roligheten Runar, IL - Friidrett 9:31:18 3 126 Dvergsdal Eli Anne Gneist,IL - Friidrett 9:38:01 4 131 Dommersnes Kristine Lande Haugesund Idrettslag Friidrett 9:43:66 5 140 Haugen Ina Halle Runar, IL - Friidrett 9:46:43 6 128 Bakken Ine Gular, IL - Friidrett 9:46:90 7 134 Novik Maryna Klypetussen, IF - Friidrett 9:50:08 8 135 Maridal Hanne Mjøen Lillehammer IF - Friidrett 9:54:48 9 142 Toogood Christina Maria Sandnes IL - Friidrett 9:57:75 10 133 Weslien Olivia If Gøta Karlstad 9:59:27 11 125 Næss Christine Asker Sk. Friidrett - Friidrett 10:09:36 12 139 Haugen Maren Halle Runar, IL - Friidrett 10:12:34 13 129 Fresvik Kjersti Gular, IL - Friidrett 10:23:62 14 127 Verhofstad Maike Gneist,IL - Friidrett 10:33:48 15 145 Fjellanger Kristine Varegg Fleridrett - Friidrett 10:35:10 16 138 Halle Petronella Tordsdatter Runar, IL - Friidrett 10:35:60 130 Johannesen Mari Fjellbirkeland Gular, IL - Friidrett DNS 132 Henriksen Vilde Våge Haugesund Idrettslag Friidrett DNF 136 Zielinkiewicz Ania Lillehammer IF - Friidrett DNF 137 Engevik Hannah Berntzen Nittedal IL - Friidrett DNS 144 Fenne Hilde Varegg Fleridrett - Friidrett DNS 146 Hopland Christina Ellefsen Varegg Fleridrett - Friidrett DNS



1 230 Sætre Jon Temesgen Overå Gneist,IL - Friidrett 8:38:94 2 225 Yousif Salim Elhaj Haroun Egersund IK 8:39:26 3 354 Hoff Sondre Arne Gular, IL - Friidrett 8:43:90 4 222 Myhre Magnus Tuv Brandbu IF - Friidrett 8:44:86 5 223 Duodu Roderick Appiadjei BUL, IL i - Friidrett 8:45:26 6 358 Teigland Johannes Gular, IL - Friidrett 8:47:91 7 366 Gundersen Erik Tangen Idrettslaget Skjalg - Friidrett 8:48:89 8 371 Loftås Markus Osterøy IL - Friidrett 8:50:39 9 389 Larsson Børge Bjørsvik Varegg Fleridrett - Friidrett 8:51:49 10 392 Torgersen Fredrik Varegg Fleridrett - Friidrett 8:53:38 11 362 Jacobsen Daniel Lundegaard Haugesund Idrettslag Friidrett 8:57:18 12 395 Aarland Nikolas Jon Gular, IL - Friidrett 8:57:45 13 231 Apold Lars-Olav Måkestad Gular, IL - Friidrett 8:57:50 14 365 Veland Simon Østreng Haugesund Idrettslag Friidrett 9:00:25 15 361 Halvorsen Trond Olav Haugesund Idrettslag Friidrett 9:20:72 16 390 Lundberg Bjørn Rusten Varegg Fleridrett - Friidrett 9:22:87 17 226 Skilleås Svein Oscar Fana IL - Friidrett 9:24:75 18 220 Tolo Henrik Vik Asker Sk. Friidrett - Friidrett 9:27:86 19 386 Augustson Tage Varegg Fleridrett - Friidrett 9:28:65 20 227 Allers-Hansen Tobias Gneist,IL - Friidrett 9:30:91 221 Hisdal Robert BFG Bergen Løpeklubb - Friidrett DNS 224 Grønstad Tobias BUL, IL i - Friidrett DNS 228 Gebremedhin Milion Angesom Gneist,IL - Friidrett DNS 229 Massacand Philip Anders Anthelme Gneist,IL - Friidrett DNS 373 Gåsvær Ola Martin Torgrimssønn Ranheim IL - Friidrett DNS 396 Dingsør Sondre Gular, IL - Friidrett



1 355 Johansen Ken Tony Gular, IL - Friidrett 9:20:85 2 379 Kringeland Erlend Hatlem Stord IL (Allianseidrettslag) - Friidrett 9:21:31 3 399 Færø Magnus-Johan Eikanger IL 9:23:11 4 381 Thomsen Johannes Stord IL (Allianseidrettslag) - Friidrett 9:28:45 5 233 Strønstad-Løseth Thomas Gneist,IL - Friidrett 9:29:33 6 363 Døske Andreas Pedersen Haugesund Idrettslag Friidrett 9:30:47 7 356 Skaten Geir Storetvedt Gular, IL - Friidrett 9:31:51 8 394 Ytterdal Ludvik Markussen Ålesund FIK - Friidrett 9:31:60 9 384 Andresen Trygve Varegg Fleridrett - Friidrett 9:34:37 10 372 Reigstad Sigbjørn Osterøy IL - Friidrett 9:36:46 11 385 Angermund Henrik Varegg Fleridrett - Friidrett 9:47:55 12 370 Zielinkiewicz Arek Lillehammer IF - Friidrett 9:48:82 13 398 Sørheim Erlend Varegg Fleridrett - Friidrett 10:02:41 14 240 Haukøy Jon-Anders Gneist,IL - Friidrett 10:3:56 232 Olsen Christian André Falkum BUL, IL i - Friidrett 353 Hjellum Magnus Sirnes Gular, IL - Friidrett 367 Harestad Børge Idrettslaget Skjalg - Friidrett DNS 378 Havn Vegard Stord IL (Allianseidrettslag) - Friidrett DNS 380 Schei Martin Stord IL (Allianseidrettslag) - Friidrett DNS

87 visninger