top of page

Bestilling klær, nettbutikken nå åpen + litt oppdatert om klubbens treningstider


Nedenfor følger lenke til nettbutikken samt praktisk info hvordan


Idag onsdag 24.mars fikk vi følgende oversendelsesbrev fra TRIMTEX
KLAR FOR BESTILLING ETTER KL 12 I DAG Deres teamshop er nå klar, og vi håper mange kommer til å benytte seg av dette tilbudet. Nettbutikken stenger 11.04.2021 med forventet levering i uke 21. Her er litt informasjon om fremgangsmåte, som vi håper at dere videreformidler til deres medlemmer / ansatte: Før du kan starte å bestille må du registrere deg. Velg «Logg inn» om du allerede er registrert som bruker på trimtex.no eller “Ny konto” om det er første gang du bestiller fra oss. På mobil må du scrolle litt nedover på siden for å finne disse to valgene. Klikk deg inn på linken her for å komme til nettbutikken: trimtex.no/no/teamshop/spiritfri2021 Eller logg inn med aktiveringskode/teamkode: spiritfri2021 Du skal motta en ordrebekreftelse fra oss når din ordre har gått gjennom. Vi anbefaler å bruke Chrome eller Firefox for at det skal fungere optimalt, f.eks vil brukere av Internet Explorer kunne oppleve noen problemer. Lurt tips! Kommer man “bort” fra klubbsidene, kan man alltid klikke på klubbnavnet øverst på siden for å komme tilbake igjen. På mobil vises dette ved å gå på menyen øverst til venstre. Hvis noen har problemer med å logge inn, eller andre henvendelser, nøl ikke med å ta kontakt enten på support@trimtex.no eller per telefon 37 26 91 00.


Med vennlig hilsen

Maria Melissa Tveit | Kunderådgiver og salgskoordinator

Trimtex Sport AS | Sekkebekksletta 8 | N-4792 Lillesand | Norway T: +47 37 26 91 00 | www.trimtex.no
Dårlig kopi / screenshot av lagets singlet. Mange har erfart at å løpe konkurranse på en varm sommerdag med t-skjorte kan føles fryktelig slitsomt. Å velge singlet istedet for t-skjorte gir større fleksibilitet fordi man i et løp midtvinters kan ha en langermet supertrøye underst og singlet trukket over og så når det kommer til Spirit løp rundt Hålandsvannet på en varm dag midtsommers, er det behagelig å kunne løpe i kun singlet


obs.

Hålandsvannet 7km og halvmaraton nettopp besluttet terminfestet til tirsdag 17.august.
Når klubben onsdag 21.april kl 1730 inviterer til årsmøte vil en av sakene bli å formelt godkjenne lagets nye klubbnavn. Etter en flere år lang prosess fikk vi nylig gjennomslag for å droppe Stavanger i klubbnavnet. Viktig fordi en større del av medlemmene ikke har bosted i Stavanger men ellers i nord og sørfylket, Sandnes og Jæren samt Ryfylke og omegn.


Lagets nye formelle navn vil bli Spirit friidrettsklubb. Men "Spirit" som 95% av medlemmene kommuniserer og som vaktmestere og omgivelser kjenner oss som, vil i høyeste grad fortsatt bli brukt som klubbnavnetNYE TRENINGSTIDER

Under hjemmesidens boks løpetrening vil man se at vi som i øvrige år avslutter innendørs trening etter påske. Dette gjelder fellestreningen tidlig ettermiddag på torsdager.


Ungdomsgruppa og andre interesserte med mulighet å trene så tidlig som ferdig oppvarmet kl 1600 torsdager på Stavanger stadion er hjertelig velkommen til første treningsdag med oppmøte fra kl 1530, inngang fra Holbergsgt. (Starter 8.april. Skjærtorsdag ingen trening)


Skjalg har treningstid fra kl 1700, og Spirit må dermed være ferdig i god tid før Skjalgs større kontingenter utøvere overtar


Sandnestreningen kl 1830 rundt Gisketjern på torsdager har noen uker nå pågått med start kl 1740 fra Sandnes stadion. Ferdig oppvarmet til kl 1800 og ferdig intervaller senest 1840 da Team Ingebrigtsen og nye løpegrupper i Sandnes IL legger beslag på alle løpebanene.


Dels pga avstandsregler dels pga klubbens ønske om minst 1 ukentlig økt på bane og dels at innendørs trening for 20+ ikke er tillatt er årsak til at vi har valgt å fortsette løpetreningen på bane torsdager


Førstkommende mandag flyttes 1715 treningen ved Trafoen (Stokkavannet) til Vannassen. Einar vil lede treningen for dem som ikke har reist ut av byen for påskeferie


TIRSDAGER

Etter påske åpner klubben for et nytt tilbud som del av den store kontingent aktive i Strand og Ryfylke. Tirsdager fra kl 18 starter vi med intervall trening på Tau stadion for nye samt mer etablerte. Hovedtrener Einar vil presentere opplegget på første samling 6.april


Mosjonsløpere vil gjennom denne ordning kunne ta del i mandagstrening med langintervall kl 1715 rundt Vannassen, alternativ 2 tirsdager fra kl 1530 (start oppvarming) på Stavanger stadion (Eiganes), eller alterantiv 3 banetrening Tau stadion fra kl 18 tirsdager. Trening på bane tirsdager vil for noen grupper være oppbyggende langintervall med korte pauser, mens det for viderekomne utøvere også vil ha elementer av høy fart


LØRDAGER

Som fremgår av hjemmesiden er bakkeløp / bakkesprint en trening som anbefales lørdager på formiddagstid og da med lang restitusjons jogg i etterkant. Er man blant de aller ivrigste er en rolig "utvaskingstur" sent på dagen lørdager ikke uvanlig.


Dobbel intervalløkter hører ingensteds hjemme i mosjonsmiljøer fordi det ikke gir mening eller treningsmessig effekt.


TERSKEL

Ordet terskel er noe de fleste løpere uansett nivå omgir seg med, hvorav de fleste neppe har særlig kontroll om det virkelig er på terskel man løper når hensikt var å løpe på terskel.


Første forutsetning for i det hele tatt ta ordet terskel i bruk, er hvorvidt man greier å løpe de helt avgjørende lange langturer sakte nok. Tommelfinger regel at dersom man løper minst 1 minutt saktere pr km enn sin km fart på et 10km gateløp, så er man rimelig trygg. I tillegg vil opplevelsen bli bedre. Man kommer ubesvært mye lengre for egen maskin og man opplever noe mens man løper


Hvorfor mosjonister forblir mosjonister og løpere blir til bedre løpere er at mens løpere er ualminnelig varsom med å noen gang i det hele tatt gå over terskel, så er situasjonen totalt annerledes i mosjonsmiljøet.


En liten guide kan være å ta sin nåværende siste bestetid på 10km, finne sin gj.snittsfart pr 1000m og etter dette løpe sin 7-8 eller 10x1000m på samme fart med ett minutt pause. Nær samtlige mosjonister løper intervall fortere enn dette, fordi noen i gruppa kanskje løp bitte litt fortere - og da kommer man ikke videre.252 visninger

Comments


bottom of page