top of page

Juleavslutning med idealtid også i år

Oppdatert: 5. des. 2020


Tradisjonell juleavslutning siste torsdag før jul. 800m med idealtid og meter avstand

400 m intervall på torsdagstrening har ligget fast i en årrekke, også på juleavslutningen


Jfr smittevern bestemmelser blir det en vri på årets avslutning. En fellesøkt gjenstår før årets innendørs klubbmester på 800m blir kåret etter idealtid prinsippet


Mer om konkurransereglene får man presentert ved treningsfremmøte


Bildet over fra Coop Jærcup stevnet i Sandneshallen. Ingen vi her ser med oransje trøyer har så langt denne høsten møtt opp på trening. Men flere spennende nykommere har nå prøvd seg med piggskoSvein Olav Krakstad avsluttet banesesongen ute med et ras av sekunders forbedring av sin 1500m pers. Han er blant de mange i køen av mellomdistanseløpere som fra mai til august hemmes av allergier. Når "Høstlekene" i år gikk så sent som 26.9. gikk det plutselig bra unna


Svein Olav ble inspirert og nå er piggskoa pakket ut også på innendørstreningenOscar er yngstemann og siste tilskudd i u/15 gruppa som har treningstid frem til kl 1715 på torsdager. Spesielt for de yngste er det alltid inspirerende når klubbens mulige OL kandidat Zerei Kbrom Mezngi tar dem gjennom stadig nye varianter drill øvelser på oppvarmingen


Inkludert oppvarming og utvaskingsjogg har alle intervall økter for Zerei en varighet like i underkant 2 timer, mens en standard økt for u/15 gruppa har en varighet på rundt 70-75 minSandnesløpet 24.okt. Gabriel Ingebretsen, Maria Wiig og med solbriller Richard Kverneland - siste tilskudd på kveldstreningen torsdag. Ny innmeldte Richard endte 47 sek bak løpsvinner Ingebretsen i Sandnesløpets 10km. I sommer løp Gabriel Stadionmila i Kristiansand på 33.24


Richard viste på treningen at han også tidligere har vært gjennom en meningsfull intervalløkt og klubbens raskeste tempoløpere vil nok bli utfordret når det brygger opp til mulighet for å løpe maxfart den 17.12.Også på kveldsøkta har Zerei bidratt med sine mange kattemyke øvelser og fra en av Spirits KM gull vinnere på 800m (ikke på bildet) hørte vi etter en drill som vi her ser utsnitt fra:


"I dag følte jeg meg virkelig varm i hele kroppen etter oppvarmingen"


Bildet viser til høyre Hans Petter Aakre som torsdag var nede på 25 tallet på sin avsluttende 200m. I lysgul singlet den ene av klubbens Colorado løpere Steven Acarregui som sjokkerte seg selv og klubbkolleger med en feiende flott 400 som avslutning på en tidligere torsdags økt. Svein Olav Krakstad i forkant tv. og Lars-Ivar Folgerø som begge kan bli kåret til Spirit innendørs klubbmester på 800m


Selv om de ikke nødvendigvis kommer først til mål.....?


Økten seneste to torsdager har bestått i 35 min oppvarming med stigningsløp. Intervaller 1x8x400 med standard aktiv pause + 5 min aktiv seriepause + 3x (400+200+200) progressiv


Maks 10 tillates trene sammen og man må etter først til mølla prinsippet reservere plass hos sportslig leder senest dag før treningsdag


Hvordan gruppen respekterer riktig nivå på intensitet begynner nærme seg noe interessant - dermed vil uttellingen bli interessant.


Det kan hende at hver og ens bestetider får seg et skikkelig puff fremover?


Torsdag 17.12. får vi svaret. Neste torsdag blir konkurranse opplegget presentert

112 visninger

Comments


bottom of page