Kystløpet for 13.gang, en løpsopplevelse

Oppdatert: 29. sep. 2019


Rundt 150 deltakere løp "Kystløpet" lørdag. 11km krevende løype i flott kystlandskap, et løp kjent for sin gode hjemmebakst samt at startkontingenten går til veldedige formål


RESULTATER: se nederst i saken

Narve Gilje Nordås har hatt en oppsiktsvekkende sterk 2019 sesong og ledet til neste løper med nærmere 100m etter passering 1km skiltet i bakgrunnen. Ørjan Grønnevigs løyperekord imidlertid for tøff, i mål rundt minuttet bak Ørjans 34.28 fra 2016 løpet




Eirik Dalva Skaale fulgte på 2.plass. 40.01 og 4,20 min bak Gilje Nordås på 11km lover bra for Eirik fremover mot "Hytteplanmila"





Steven Acarregui på delt 3.plass ved inngang til broa. Sara Aarseth med tilsynelatende rundt 10-15m på John Nicolaysen


Steven Acarregui i god formutvikling seneste tid, tråkker til og får noen meter på Tore Høien fra Vigrestad Sykkelklubb

Flott beregnet løp av John Nicolaysen idag. Rolig fra start og 5.plass i mål på gode 43.16

Sara Aarseth har utover september måned merket at kroppen igjen begynner å nærme seg noe i nærheten supersesongen i fjor. Tid i mål først oppgitt til 43.47 ble av arrangøren senere korrigert til 43.27. Sara beste kvinne i "Kystløpet" for 3.gang på rad.

Monika Vassbø fra Bjerkreim er en i det regionale løpersirkus som viser strålende utvikling fra løp til løp. Her til passering på 3.plass i kvinneklassen etter vel 1km løping. I mål 3.plass med flott tid 45.23


Ida Tjørsvaag fra Flekkefjord og Skjalg er for tiden i perlehumør. Satte solid ny halvmaraton pers under slettes ikke gode forhold for to uker siden i København



Ida på 4.plass i Kystløpet med 45.51


En fin dag for løping i "skiftende skydekke og enkelte regnbyger". 15 minutter etter start ble løperne offer for kraftig vindøkning ifm ny regnbyge på gang. Vi tror løperne merket vinden godt etter vending ved 5,5km



Ashley Russel i blått, Oddveig Odland i grått

Oddveig til mål på 5.plass og tid 48.20. Ashley nr 6 med tiden 48.36

GTI med imponerende rundt 20 løpere som tok turen fra Stavanger.


Silje Skorve Skarpeid, GTI - 7.plass 49.57





RESULTATER - KYSTLØPET 2019 - KVINNER


SaraAarseth, Spirit friidrett/Felleskjøpet BIL 0:43:27

Marie Kloster, Hinna Friidrett/Team Ryfylke 0:45:02

Monika Vassbø, Bjerkreim IL 0:45:23

Ida Tjørsvåg IL Skjalg 0:45:51

Oddveig Odland, Spirit friidrett 0:48:20

Ashley Russell GTI friidrett 0:48:36

Silje Skorve Skarpeid, GTI friidrett 0:49:57

Lene Mjølhus, 0:50:09

Anne Østbø Frafjord IL Skjalg 0:51:13

Ragna Sigmo Skipstad Team Skipstad 0:54:23


Evy Ege Håland 0:54:30

Anne Tove Puntervold GTI friidrett 0:57:10

Randi Edvardsen GTI friidrett 0:57:47

Doris Løining 0:58:04

Eirin Kvadsheim GTI friidrett 0:59:51

Britt-Hege Nicolaysen GTI friidrett1:00:46

Aud Elin Olsen1:01:08

Jeanneth Nodland 1:03:48

Amalie Jensen 1:06:58

Solveig Nicolaysen GTI friidrett 1:09:02



Åse KristineAamodt T/F FullførtRandi L.H.BirkelandTEgersund O KlubbFullførtMayDidriksenT/FDalane SKFullførtSiriGoaTKverneland BILFullførtSilje MGrudeTHelleland ILFullførtLaila HagenT/FFullførtGundis HetlandT/FFullførtHildeHetlandT/FSFP Klima ASFullførtLise B HetlandT/FFullførtMonicaHorpestadT/FSFP Klima ASFullførtEdel Karin HovlandT/FDalane SKFullførtEvelynKittelsenTFlekkefjord SkilagFullførtElisabethKvassheimTFullførtAnne MarieLeidlandTVinmonopoletFullførtEllinorMellemstrandTFullførtMaureenMesarosTFullførtSvanhildSalteTKverneland BILFullførtTonje SeglemEgelandTLøpedameneFullførtIrene SerigstadTKverneland BILFullførtLinda FalchSvindlandTEiger FKFullførtAnn Helen BTengesdalT/FFullførtJulie KvåleTollefsenTEiger FKFullførtHanneTorgersenT/FTeam StapnesFullførtKarine Aa TorgersenT/FSFP Klima ASFullførtJorunn TorgersenT/FFullførtKjellaugEgelandTKverneland BILDNSTorildKoldsgårdDSFP Klima ASDNSIngridHadlandDSFP Klima ASDNS

FOTO: Dalane Tidende


RESULTATER HERRER


Narve Gilje Nordås H Sandnes IL 0:35:41 1

Eirik Dalva Skaale H Spirit friidrett 0:40:01 2

Steven Acarregui H Spirit friidrett 0:42:18 3

Tore Høien H Vigrestad Sykkelkubb 0:43:01 4

John Nicolaysen H GTI friidrett 0:43:16 5

Bjørn Sundvor H Spirit friidrett 0:43:17 6

Jan Tore Paulsen H ConocoPhillips/Bjerkreim 0:43:21 7

Espen A Eik H EIK fridrett 0:43:47 8

Thomas Sleveland H EIK friidrett 0:44:43 9

Ingve Aalbu H EIK friidrett 0:45:24 10


Tor Helge Haneberg H Flekkefjord Skilag 0:46:11 11

Rune Boge H GTI friidrett 0:46:27 12

Aleksander Skålevik H SUS BIL 0:46:35 13

Ole Christian Willumsen H GTI friidrett 0:46:48 14

Trond Svanøe H 0:47:08 15

Per Helge Listheim H GTI friidrett 0:47:16 16

Bjørn Svalestad H 0:47:28 17

Fredrik Andersen H EIK friidrett 0:47:35 18

Pål Refvem H GTI friidrett 0:47:49 19

Jan Henning Kristensen H EIK friidrett 0:47:51 20

Atle Larsen H GTI friidrett 0:48:01 21

Leif Inge Nesvåg H EIK friidrett 0:48:06 22

Erik Østbø Frafjord H IL Skjalg 0:48:24 23

Harald Lædre H 0:48:26 24

Are Herstad H EIK friidrett 0:48:29 25

Jone Jonsson H EIK friidrett 0:48:40 26

Eirik Duesten H GTI friidrett 0:48:55 27

Olav M Egebakken H EIK friidrett 0:49:22 28

Torbjørn Kvassheim H GTI friidrett 0:49:50 29

Lars Melkid H Petrol 0:50:07 30


Helge Ommundsen H Aker Solution 0:50:22 31

Bård Henning Kvinen H EIK friidrett 0:50:40 32

Bjarne Skumsnes H GTI friidrett 0:51:09 33

Atle Meyer-Knutsen H 0:51:22 34

Ole Garpestad H EIK 0:51:27 35

Magnus Grønås H Spirit friidrett 0:51:36 36

Runar Mong H 0:52:02 37

Anders Dversnes H Team Norgeshus 0:52:33 38

Bjørnar Stapnes H EIK fridrett 0:53:13 39

Sindre Skeie Petterson H SFP Klima AS 0:53:36 40


Amund Susort H GTI friidrett 0:53:52 41

Birger Susort H GTI friidrett 0:53:56 42

Haakon Tollefsen Skeie H SFP Klima AS 0:54:13 43

Jan Hetland H EIK friidrett 0:54:14 44

Leif Klausen H 0:54:35 45

Jonny Tengesdal H Bjerkreim IL 0:54:45 46

Stefan Lambæk H Danmark 0:55:10 47

Deivi Alexander Løland H 0:55:11 48

Magne Egeland H Bjerkreim IL 0:55:15 49

Karl Tveida H 0:55:56 50


Einar Kvassheim H 0:56:15 51

Tom Rune Sleveland H EIK fridrett 0:56:32 52

Walter Kittelsen H Flekkefjord Skilag 0:56:32 52

Thor Jacobsen H 0:58:05 54

Roy Wollvik H GTI friidrett 0:58:07 55

Oddvar Meisland H Meisland Trapp 0:58:32 56

Arnt Egeland H Bjerkreim IL 0:58:58 57

Magnus Grude H Helleland IL 0:59:02 58

Michael Lyse H 0:59:17 59

Bjørn Kåre Grude H Helleland IL 0:59:20 60


Trygve Egeland Kvadsheim H 0:59:22 61

Ole Henrik Kråkenes H GTI friidrett 0:59:23 62

Alexander Horpestad H SFP Klima AS 1:00:36 63

Sindre Stornes H Team Norgeshus 1:00:46 64

Harald Flatekvål H SFP Klima AS 1:01:36 65

Njål Stapnes H Stavanger Skiklubb 1:02:11 66

Kjell Arne Refsland H Team Norgeshus 1:04:07 67

Erik Grødem Haugum H 1:04:27 68

Ørjan O Østebrøt H 1:04:45 69

Alv Stangeland H Adv. Stangeland 1:06:02 70


Alf Georg Østebrøt H 1:06:30 71

Eirik J. Aase H Team Norgeshus 1:07:22 72

Terje Vanglo H Viberodden Drilling 1:10:00 73


Edvind Aakre T/F SFP Klima AS Fullført Oddbjørn Aamodt T Bryne Triatlonklubb Fullført Asbjørn Abilsen T Fullført Tommy Birkeland T Egersund O Klubb Fullført Knut Birkemo T Team Norgeshus Fullført Helge Egeland T Dalane SK Fullført Mathias Eikestein H Team Norgeshus Fullført Askild Hagen T/F Fullført Olaf Hannisdal T/F Fullført Thomas Hetland T/F EIK fridrett Fullført Steinar Horpestad T/F SFP Klima AS Fullført Tore Lind T Team Norgeshus Fullført Egil Mong T EIK fridrett Fullført Arne Nodland T/F Navitor AS Fullført Kjell Torstein Nodland T/F Navitor AS Fullført Sigurd Monge Ollestad T Heskestad IL Fullført Helge Ollestad T Heskestad IL Fullført Gunnar Petterson T/F SFP Klima AS Fullført Ingebrett Pollestad T Kverneland BIL Fullført Steinar Rødland T Dalane SK/Aker Egersund Fullført Steinar Saurdal T Fullført Magnus Seglem T Fullført Fredrik Stapnes T/F Team Stapnes Fullført Espen Stornes H Team Norgeshus Fullført Einar Søndeland T Spirit friidrett Fullført Morten Tengesdal T/F Fullført Erik Torgersen T/F Fullført Kjetil Torgersen T/F EIK fridrett Fullført Dag Arne Werner T Kverneland BIL Fullført Helge Åse H EIK friidrett/Team Norgeshus Fullført


283 visninger