top of page

Løperglede i Egersund

Oppdatert: 11. mar. 2020


Kalle Mæland Nilsen og Hanne Sande i medvind oppover Slettebø. Egersund halvmaraton er også i kraftig medvind. Utmerket kontroll i alle arrangementets ulike faser. Deltaker smil hele veien mot Krossmoen og tilbakeLøpsprofilen i Egersund inviterer til at man også i Norge gis mulighet å oppnå resultater fullt på høyde med de helt flate men samtidig overbefolkede løpstilbud utenlands


Når man i tillegg evner å sette foten ikke foran men under kroppens tyngdepunkt, da vil man ha funnet frem til en løpeteknikk som gjør at supertider oppnås.


En stor kontingent løpere fra Kristiansand og Mandal tok i år turen til fylkets lengst levende gateløp.


Linda Øverland løper så avspent og teknisk korrekt at hun ble blant dem vi først ble fristet å presentere i en lengre bilde rapport fra det 40. Egersund halvmaratonArne Horpestad fra Undheim løper så fort at han på Norgesstatistikkens kl. 70-74 hvert år holder seg på pallplass. Ettersom vi bare såvidt er i gang med 2020 sesongen tittet vi tilbake på klassens 2019 statistikk og finner at 71 år gamle Horpestad med tiden 1.35.51 lørdag ville tatt en fin 2.plassDet henger meget høyt å oppnå ærespriser i Spirit Stavanger Friidrettsklubb. Julie Bøtun ble en av fire utvalgte som hele klubben stod bak da hun høytidelig fikk tildelt sin fortjente pris i januar på Sola Strandhotell.


Allerede i desember trolig som en av klubbens aller første booket hun flybilletten til Oslo og neste års Holmenkollstafett. Julie vil alltid være bankers på ett av klubbens mange lag i Oslo. I fjor løp hun på elitelaget, og det gikk 7 år før noen tok hennes klubbrekord på 13.etappe.


Årets NM maraton avvikles i Jølster. Tur manager for årets NM heter Julie Bøtun. Foreløpig er kun en 6-manns hytte booket og etter "først til mølla" prinsippet er det enda ledig plass. I likhet med i Egersund er traséen (tur/retur) langs Jølstervannet ualminnelig lettløpt


Senere søndag vil breddedel av Spirit-friidrett.com nærmest daglige nyhetsbulletiner friidrett følge som tilleggsoppdateringer i denne artikkel. I egen sak vil vi nå først over på de mange sterke prestasjoner i toppen av resultatlista...utlagt i sak "To treningsturer...." nedenforSpirit stilte med 24 aktive + 1 leder i Egersund, også mange GTI løpere tok turen sørover.


Hanne Sande valgt som ingressbilde til å representere gla'skap i løypa.


Medlem sportslig utvalg og styremedlem Gunnar Aarseth umåtelig glad når ny innmeldte litt ukjente løpere så overraskende smeller til med tider bedre enn forventetEgersund rapport slutt, ingen flere bilde rapporter...


664 visninger

Comments


bottom of page