top of page

Løpetrening i grupper, lagets målsetting: 4 lag (60 etapper) til Holmenkollstafetten i mai 2022


Økende oppmøte til intervalltrening kl 1715 mandager rundt Vannassen og kl 1830 torsdager rundt Gisketjern i Sandnes (bildet over)

Mosjonsløpere utgjør 85-90% av Spirit friidretts rundt 150 medlemmer hvorav 40 i triatlon gr.


Langintervaller tilpasset nybegynnere så vel som etablerte mosjonsløpere løpes langs Store Stokkavannet i vinterhalvåret mens vi etter påske samles ved natur reservoatet Vannassen på Åsen, ikke langt fra Sørmarka arena og like ovenfor Hetlandshallen


Runden rundt Vannassen makalaust variert med bakkedrag, svinger og rett fremover partier hvor vi akkompagneres av turgåere og et rikt fuglelivÅ hvert år få muligheter å løpe for hverandre, samtidig få målt eget nivå fra år til år samt bli målt som lag mot landets øvrige bredde miljøer har vist seg være tiltalende. Hvor det vises stor innsats så vel på etappene som i det kanskje viktigste, de påfølgende sosiale samlinger


Hvert år stafetten har vært arrangert etter 2013 har byens yngste friidrettsklubb deltatt med lag i dette landets største idrettsarrangement for voksne unge sprekinger. 50.000 ++ aktive.Rebecca til venstre deltok på laget som tok 2.plass første år klubbens oransje viste seg frem i konkurranser sesongen 2013. Med 2.plass kl. kvinner senior rykket laget opp til elite, hvor så jentene har holdt seg hvert år, siste gang (2019) som landets 10.beste breddeklubb eliteOpplegget er noenlunde det samme hvert år. Bli kjent treff i Frognerparken tidlig fredag m/ mulig øving på vekslinger hvis vi har stafett pinner for hånden. Transport er egenandel mens Spirit dekker overnatting fra fredag til søndag på lavpris sentrumshotell.


Etterhvert som man tidlig melder seg interessert og slik får ordnet rimelig flybillett til Oslo er man automatisk kvalifisert for ett av klubbens fire lag.


Skulle man finne på å trene mye/hardt risikerer man å havne på førstelaget hvor det snakkes etappetider lenge utover weekenden. Fellesmiddag fredag og lørdag hvor klubben gir noe støtte på hovedsamling lørdagFor noen helt unge samt etablerte som har funnet hvilken fabelaktig følelse det gir å forsøke løpe med piggsko, eller man ønsker sjekke effekt av å trene spenst eller hoppetau har Spirit banetrening på Stavanger stadion hver tirsdag og torsdag. For å rekke bli ferdig til IL Skjalg overtar kl 1700, må alle være ferdig oppvarmet til kl 1600.


Ellers møter et titalls løpere/mosjonister til banetrening på Tau stadion tirsdager kl 1800

97 visninger

Comentários


bottom of page