top of page

Laguttak Holmenkollstafetten, først 6.lag et vinnerlag hvor sannsynligvis ingen stiller


4 herrelag og 1 damelag foreløpig påmeldt og om alle vi ønsket å ha med virkelig stilte opp kunne vi virkelig gjort det bra......


Årets første publiserte laguttak er laget hvor sannsynligvis ingen stiller


1) etappe 1200m - Ole Martin Vedøy

2) etappe 1100m - Marius Skeide Ruth

3) etappe 600m - Espen Swan Rørvik

4) etappe 1910m - Sindre Jørgensen

5) etappe 1260m - Eirik Dalva Skaale

6) etappe 1240m - Arne Andre Vetrhus

7) etappe 1790m - Sjur Ferkingstad

8) etappe 1810m - Lars Ivar Folgerø

9) etappe 630m - Bjørn Ivar Svendsen

10) etappe 2840m - Filip Oanes

11) etappe 1530m - Håvard Barkved

12) etappe 370m - Finn Christian Skimmeland Asheim

13) etappe 1080m - Erlend Aano

14) etappe 720m - Svein Magne Løvås

15) etappe 500m - Eivind FjeldeFremragende løpere også presentert i tidligere års laguttak men som inngår i kategori programhelter.


Man kan gjemme seg bak at man aldri er blitt spurt om å være med, men det holder ikke fordi oppsøker man klubber som Spirit er dette å delta for klubben i Holmenkollstafetten nærmest obligatorisk. Etter 12-15 publiserte forhåndsartikler forut for avreise, må man være tilnærmet blind for å ikke ha fanget opp engasjementet og viktigheten av å delta


Ved siden av å delta gratis i tre av klubbens fire mosjonsløp, motta treningsrådgivning via hjemmesidens nyhetsartikler eller på treningsfeltet, dekker medlemskontigenten deltakelse i landets største idrettsarrangement Holmenkollstafetten. Klubben mener dette er en så viktig miljøfaktor del i dette å drive en løpeklubb at vi likegodt i tillegg dekker hotellopphold for en hel weekend i Oslo. Alt for kr 800 pr år i medlemskontingent, en helt usannsynlig lav pris for det gode fellesskap


Er man skadet og ikke kan forflytte seg i det hele tatt, da har man forsåvidt en grunn til å ikke stille, selv om også den er tvilsom. Det er nemlig givende også å være leder på slike turer.


Spirits sportslige ledelse tar det for gitt at når Holmenkollstafetten er klubbens hvert år store fellesmål og som flagges gjennom oppfølgingsartikler på klubbens nyhetssider, da er det egentlig ikke lov å styre unna.


Dermed er et maratonløp som måtte dukke opp den samme helg som Holmenkolltafetten ikke unnskyldning for å ikke lojalt stille opp for sin klubb. Fordi det finnes maratonløp rundt om i verden hver eneste helg så og si året rundt

1.etappe

Med 2.05.62 er Ole Martin Vedøy klubbens nestraskeste 800m løper på fjorårets utestatistikk bak junior løper Emil Harestads 2.05.17


2.etappe

Med 1.07.31 i Oslo Maraton i 2019, nytt 1.07 løp i Egersund samme år og 2.22.33 i Chicago samme år er Marius Skeide Ruth (30) en av Spirits kapasitetsløpere


3.etappe

Med 2.14.54 tok Espen Swan Rørvik KM gull i yngste veteranklasse i Sandneshallen i 2020


4.etappe

Forut for Spirits innendørs 3000m romjulsstevne hadde vi Sindre Jørgensen ranket til start i A-heatet, som talte løpere som løp inn til tider mellom 8.33-9.06. Sindre rakk ikke start pga sykdom, rekker han stafetten er alt glemt


5.etappe

Etter en noe skuffende Frankfurt Maraton siste uka i oktober hørte vi den tidligere vinner av

Sandnesløpets halvmaraton Eirik Dalva Skaale si aldri mer maraton. Kanskje en lagkaptein jobb for dette alternative vinnerlag i Holmenkollstafetten kunne vært noe?


6.etappe

Superklatrer Arne Andre Vetrhus var et surfekurs på Solastranden unna å få tidenes mulighet å bidra til Spirits første seier i Holmenkollstafetten i fjor. Kun et par svake punkter hindret vårt lag å ta en historisk seier ved å vinne veteranklassen. Vi endte på 2.plass - 6 sek for sent i mål


7) etappe 1790m - Sjur Ferkingstad

Besserud etappen vil alltid kunne være en drøm for en klubbs 2.39 løper på maraton. Mange år har Sjur vært uttatt og i fjor var han nær å få det til, men det passet heller ikke i fjor å vinne et løp, hvilket han hadde gjort om han stilte opp i Holmenkollstafettens veteranklasse


8) etappe 1810m - Lars Ivar Folgerø

Lars Ivar er typen som liker å komme på fellestrening. That's it.


9) etappe 630m - Bjørn Ivar Svendsen

Bjørn Ivar en altfor god løper til å kun få løpe 630m lett nedover bakke. Men så høy vil en mulig konkurranse mellom alle hjemmesittere være, at denne er hva vi endte opp med


10) etappe 2840m - Filip Oanes

Kan hende tar vi feil at 5.mann på 5km i fjorårets Hoka Solastranden halvmaraton 15.43 løper Filip Oanes likevel får det til, og er klar til å utfordre Bjørn Sundvors klubbrekord på 2.etappe - dersom han blir tatt ut til menn senior 1.lag?


11) etappe 1530m - Håvard Barkved

33.58 og 3.plass i Hinnaløpet 2020 dømt foran Eirik Dalva Skaale på samme tid var siste gang Håvard Barkved markerte seg i konkurranse sammenheng.


12) etappe 370m - Finn Christian Skimmeland Asheim

Finn Christian kan vi trolig helt sikkert se bort fra til årets stafett. Han har klubbrekorden på denne etappen med 49.1 satt samme år som han i Haugesund løp 200m på 22 tallet noen få små fra NM kravet.


13) etappe 1080m - Erlend Aano

Jippi! Erlend har såvidt kommet igang igjen med løping etter en alvorlig ryggskade som har satt ham utenfor all mulig konkurranseløping seneste 3 sesonger. Da Ørjan Grønnevig vant Solastrandens 10km med 32.17 i 2019 under ikke de aller beste forhold løp Erlend med 34.11 inn til 6.plass kun 3 sek bak klasseløper Andreas Penne Nygård.


Noen uker senere løp Erlend Barcelona halv på 1.13.22 før han samme år ble første vinner av Stokka maraton med 2.44.39, et løp forøvrig overtatt fra Spirits Stokkavannet Maraton 1.gang arrangert i 2013.


14) etappe 720m - Svein Magne Løvås

Svein Magne Løvås eminent veteranløper nå i klasse 50-54. Men i stafett sammenheng er og forblir vår løpsleder for Hålandsvannet halvmaraton samt også sterk bidragsyter i Forusløpet - som programhelt


15) etappe 500m - Eivind Fjelde

Etter 1.18.11 i Egersund halvmaraton i 2019 har også Eivind Fjelde slitt med mye skader. Her står det absolutt ikke på viljen til å delta. Fjelde en virkelig lojal Spirit utøver som helt sikkert stiller for klubben når han bare blir helt skadefriHvorvidt det blir et lag nr 6 og 7 påmeldt Holmenkollstafetten er nesten så enkelt som å bare kjøpe seg en tur retur billett til Oslo 2.helgen i mai måned. Da er du garantert å få delta


Fordi vi stiller ikke krav til å måtte løpe fort, bare å delta med den dagsform du rekker å trylle frem innen avreise

195 visninger

Comentarios


bottom of page