top of page

Mange nysigneringer åpner mulighet for 3 kvinnelag i HKstafetten 14.mai, søndag stenges webshop


Blant nyhetssaker i høst presenterte vi tre laguttak i herreklassene til Holmenkollstafetten.


Om også du ønsker bli del av klubbfellesskapet inkludert en unik weekend løpsopplevelse i Oslo og du ønsker anskaffe deg siste nytt innen klubbtøy, holder webshop for bestilling eget spesialdesignet løpstøy åpent frem til søndag førstkommende


Se lenke til nyhetsartikkel som forteller hvordan du blir del av byens oransje friidrettsfamilie


Obs ad størrelser: det er stor forskjell på medium i klær designet for slanke idrettsutøvere og slik standard medium fremstår i butikk. Det anbefales gå en størrelse opp....


SISTE NYTT FREDAG KVELD: HINNALØPET omtalt i egen sak under, dessverre AVLYST i år


Nina, Kristin og Hanne. Tre utvalgte blant flokken av nysigneringer etter at Spirit siste gang deltok i Holmenkollstafetten. Og om du har forslag til kjekke utenlandsturer i tillegg til en evt Oslo tur, ta kontakt med Silje Torsvik, blant aktives representant i sportslig utvalg. Silje har nå en rekke forslag til spennende fellesturer


Silje 17, Mathea, Karen, Oda, Sara, Linnea (alle 19), Maria 22, Karoline 26, Minna og Lucia 27, Kristin og Hanne 28 + 5 jenter over 30.


17 jenter som var uaktuell da klubbens stolthet kvinner elite løp seg opp blant landets topp 10 kvinnelag, hvor klubbens lag i klasse kvinner senior forbedret sin tid med nesten 9 min og ble byens nest beste lag i landets største løpsmønstring Holmenkollstafetten


Seneste ukers mange nysigneringer aktualiserer muligheten for 3 lag også på kvinnesiden.


I perioden 2010-2016 ble Ørjan Grønnevig utviklet til nordens beste terrengløper, årene 2016 til 2018 ble Sara Aarseth utviklet fra null nivå til to 4.plasser i hoved NM, årene 2020-2021 ble Zerei Mezngi utviklet fra karriereslutt til Europas beste gateløper med potensiale til 12.50-55 på 5000m baneløp - ja om han hadde fått muligheten i oransjeZerei Mezngi fikk i juni 2021 plass i det åpne britiske friidrettsmesterskapet i Manchester. Det ble hans første og eneste mulighet å få møte klasse konkurrenter på 10.000m hans nestbeste øvelse innen baneløp. (5000 hans klart beste distanse, men fikk aldri mulighet dokumentere)


FOTO: Arrangør British 2021 Championship, Manchester


Zerei møtte 4-dobbel OL gull vinner Mo Farah som skulle krone sin strålende karriere med et siste OL i Tokyo. Dessverre ble forholdene altfor krevende for OL krav (27.28) med en 7m/sek kontinuerlig sur kald vind. Et utvalg europeiske toppløpere var alle nær halvminuttet bak sitt reelle nivå.


Med 27.39 løp Zerei inn til tidenes nestraskeste 10km i Europa. Søndag er mulighetene store for at Zerei, Filip og Jakob Ingebrigtsen samt formsterke Narve Gilje Nordås kan ta tidenes første norske senior gull for lag under EM 10km terrengløp.


I går ettermiddag ledet Zerei unge Spirit utøvere gjennom drill del av ukas faste banetrening i Sandneshallen, i skrivende stund sitter Zerei på flyet på vei til Irland og EM terrengløp, der han faktisk kan vinne...
FOTO: Svein Erik Fylkesnes, Stavanger Fotoklubb


Med over 150 medlemmer, 5 deltakere i hoved NM seneste to sesonger, med en drivende ny gruppe helt unge, med kanskje 6 lag i neste års Holmenkollstafett, nyutviklede gate-/terreng løp hvorav den største HOKA Solastranden halvmaraton med nedfelt målsetting 3000 løpere innen 2023


Gode utøvere og en klubbledelse nesten uten utskiftninger har etter 9 års virke bygget opp en klubb hvor alle smiler, en eneste lang suksess historie

Ingress bildet er tatt før start Holmenkollstafetten 2019 og viser et knippe løpere i avslappet positur på Bislett tribunen. 5+5 som løp hhv i klasse kvinner elite og kvinner senior. To karer i tillegg som alltid trives i kvinnelig selskapSara Mauland overtar stafettpinnen fra Camilla i Bislettgata. Sara som egentlig er maraton- / ultraløper leverte en strålende etappe inn mot mål på Bislett for Spirits nest raskeste lag. Så fort at det fremover virkelig må trenes for å holde Sara unna en plass også på elitelaget


Avmarsj fra hotellet ved Slottsparken til samling utenfor maratonporten Bislett.


Mange Stavanger tilreisende bruker Holmenkollstafetten til en ordentlig langweekend, mens lagets Rogalendinger bosatt på østlandet og noen til ofte drøyer oppmøte til løpsdagen

De første tar gjerne formiddagsflyet fredag mens noen venter til lørdag formiddag avgang - så lenge at man ikke alltid rekker lagfotograferingen2019 var siste året klubbens stolthet løp Holmenkollstafetten. Stafetten avlyst i 2020 og 2021


Bildet viser elitelaget 2019 som endte på 10.plass. Tre jenter foreløpig som vi kjenner til ikke er uaktuell for neste års lag. En har lagt opp, en byttet klubb og en er ikke tilgjengelig lørdag 14.mai


Nå som laget allerede har oppnådd en topp 10 plassering på elite nivå vil utfordringen bli å klatre ytterligere oppover blant landets råeste kvinnelige breddeklubber


18.610m skal løpes fordelt på 15 etapper. I 2019 oppnådde fem av lagets femten individuelt på sin etappe plasseringer bedre enn laget samlet. Anne Årrestad aller best med 3.plass på sin 6.etappe, mens Sara Aarseth tok en 6.plass på den lange "berg og dal" 4.etappe. 3.best individuelt oppnådde Mari Mauland med eliteklassens 7.beste tid på 2.etappen ut av Bislett

172 visninger

Kommentare


bottom of page