top of page

Maratonklubben Spirit søker nye ukjente maraton destinasjoner


Arrangørfoto fra et maraton som kunne ha vært hvor som helst i verden. Årets første maraton går trolig 14-16.april i fullstendig flate NederlandFOTO: Geir Eikeskog


Sandnes stadion 26.8.2020. Spirit arrangerer NM kvalik løp 5000m kort tid før påm.frist utløp.


5 jenter fra Rogaland løp hhv A finale og B finale på Fana stadion. Silje Torsvik helt til høyre på bildet løp ikke i 2020 NM men ble nest beste Rogalandsutøver i fjorårets NMs 5000 finale da hun blant 16 startende med tiden 17.00.81 ble nr 8 på ny klubbrekord


Tidligere i sesongen ble Silje nr 2 på halvmaraton i nederlandske Enchede Maraton med tid 1.18.44, en tid som gir henne 23.plass på fjorårets norske halvmaraton statistikkSiljes 2.plass i Enchede halvmaraton leder til at hun er invitert på arrangørs regning til å gjøre et nytt forsøk når arrangørene inviterer til løpsfest fredag-søndag 14-16.april. Enchede byr på 5, 10 og 21km i tillegg til maraton, hvor etter plan Kristin Vabø vil gjøre sitt første forsøk etter at hun ble en rimelig habil løper.


LØPSPROGRAM ENCHEDE 2023:


Løypekart:


Enchede ligger helt øst i Nederland vel en times togreise fra Amsterdam like ved grensen til Tyskland og er litt større enn Stavanger med sine 156.000 innbyggere


ARR.FOTO: Enchede Maraton 24.4.2022


Silje er med i klubbens sportslige utvalg som fredag i neste uke skal vurdere hvilke maraton destinasjoner vi kan gå for i år. Mens løp som London og Berlin er vanskelig å få plass på for vanlige mosjonister, holder de mer ukjente maratonløp mulighet åpen til opp mot løpsdato

FOTO: Pål Christensen, Stavanger Aftenblad


Lytter man til siste episode av podcast lavterskel.no vil man kunne høre mer om trener Einars ulike disipler som er sendt rundt i verden for å løpe maraton. Med 47 gjennomførte maraton kan rådgivningen til tider bli helt uslåelig. Her en av de faste på Vannassens langintervall fra en tid da få møtte til fellestrening.


Sist mandag var vi 25 på trening, og blant disse veldig mange kommende maratonløpere.Arr.foto: ENCHEDE MARATHON


Enchede Marathon er faktisk nederlands lengstlevende maratonløp og i et land hvor bakker er vanskelig å finne. Egersund halvmaraton passer utmerket som en første formtest og man rekker også å få maratonløpet ut av bena innen Holmenkollstafetten klubbens store løpmiljø mønstring


Men ettersom flere formodentlig allerede har gjort sine valg for vårsesongen blir det kanskje å se mot høsten hvor løp som Munchen og Amsterdam kan være aktuelle, og dersom vi har noe helt konkret er det på denne klubbens nyhetsside nyheter først legges ut


DESTINASJONER HALVMARATON

Kanskje Bestseller Aarhus City Halvmarathon søndag 11.juni frister. Vi var her i et av Ørjans toppår i 2015 hvor han vant med løpet med vel minuttet margin til en dansk OL utøver på maraton som året før løp København halv på 1.04 tallet
230 visninger

Comments


bottom of page