top of page

Rekordoppmøte til trening og testløpEtter at 5 unge gutter hadde unnagjort 3 sett 5x200 med 1 minutt intervall pause ble 22 unge voksne 1,5 time senere orientert om hvorfor testløp er inkl. denne og påfølgende torsdager


Holmenkollstafetten (bildet: Spirit cometogether jogg Frognerparken) - løpermønstring med 40.000 løpere er for en løpeklubb hvert års viktigste mål.


I organisasjonslivet er frivillighet, gå-på humør, gjennomføringskraft suksesskriterier


For trenerne som møter laget flere ganger i uka året rundt er opplevelsen av å se fellesskap bygges, se miljøer inspirere hverandre til entusiasme og nye fremganger en del av hvorfor vi holder det gående. Er man i en løpeklubb er det virkelig betydningsfulle bidrag man kan gi tilbake til klubbens trenere, å være lojal mot klubben ved å 1 gang pr år legge alt ego til side - stille opp for hverandre, vinne noe sammen som lag


Ingen konfirmasjon, bryllup, anledning har stoppet en Oslo reise på denne løpsbevegelsens 17.mai. Spirits hovedtrener har ledet ett eller flere lag hvert år sammenhengende siden 1980. En av Spirits løpere med 800m PB på 1.51 tallet vil i år løpe Holmenkollstafetten for 50.gang

FOTO: Runar Gilberg, Kondis - 20 startende lag, Spirit på 2.plass første langside. Det satses


Holmenkollstafetten er en miks av alle kategorier alle fasonger løpere fra lavterskel til elite. Å stille opp for sitt lag er den største lønnsutbetalingen for lagets trenere, den største gave en løpetrener kan tenke seg
TESTLØP NR 1 TORSDAG 14.MARS (SISTE TESTLØP ÅLGÅRDSTAFETTEN 25.APRIL)


Ålgårdstafetten avvikles samme dato i 2019 som i 2018. I tillegg til de 3 gjenværende testløp vil stafetten avgjøre endelig fordeling på etapper og 1, 2. eller 3.lag til HK stafetten 11.mai


Bildet viser Spirits 6 utvalgte til 1.lag på Ålgård. Vaidas Prucinskas Spirit rekordholder på den 630m lange 9.etappe (1.43) bekreftet greitt nivå også på 1200m som testløpets nest raskeste


19 år gamle Even Madland Larsen er blant klubbens raskeste langsprintere med Spirits nest raskeste 3.etappe i Oslo 3 sek bak klubbens formodentlig neste sub 2.00 løper på 800m.


Også Even bekreftet ok nivå på gårsdagens 600m test og slipper fortsatt å få en stjerne bak navnet sitt som betyr at hans plass på 1.laget kan være utsatt.Katrine Tonning løp 13.juni 400m på lavt 65 sek og dokumenterte torsdag gryende form på 600m testløp. Klar vinner nær 13 sek foran Sola Friidretts mellomdistanseløper Thea Nesse som sammen med kollega Kari Kvaløy også løp 600 testløp torsdagPetter John McIntosh i bildets venstre ytterkant har ikke vært på trening i år og foreløpig ikke

satt opp som annet enn utfordrer på 3.laget. Vidar Våge fremst i køen fra rundløype trening i fjor høst har stilt opp i vinterens banestevner, fikk dessuten notert testens 5.beste tid på 1200 torsdag. Vidar har styrket sine aksjer mot mulig opprykk fra 3. til Spirits sterke 2.lag i Oslo.Eirik Dalva Skaale fast på Spirittrening fra sesongoppkjøring i høst. Etter 10km pers i oktober på Hytteplanmila, har Eirik jobbet godt med å utvikle hurtighet og såvel halvmaraton som 10 km pers har blitt forbedret i år.


Eirik vant torsdagens testløp med klar margin og ville temmelig sikkert tynt ut enda høyere tempo om flere hadde tatt turen til Sandneshallen for å utfordre Eirik. Mulig noe for høy fart på oppkjøringsintervall 6x200 sørget for at flere ikke fikk ut sitt ypperste. Selv om 8 minutter skilte avslutning intervall og oppstart testløp

Gutter opp til 12-13år

Simen (ny), Dennis, Magnus, Thimon og Thomas gjennomførte ekstra lang oppvarming med stor vekt på teknisk riktig bevegelsesmønster. Guttene er ekstremt lydige/lærevillige. Denne gang 3 serier 5x200 med 1 min pause og 4 min seriepause.


Etter første serie ble guttene tatt litt til sides av trener. "kroppsspråk viser meg at det løpes 2 sekunder for fort". 2 nye serier gjennomført. Måling viste at justert fart var perfekt etter boka

111 visninger

Comments


bottom of page