top of page

Solnedgangen, eksotisk 5km mosjonsløp på sen kveldstid langs Solastranden


Onsdag 19.juni kl 21.30 går startskuddet for "Solnedgangen" årets 3.mosjonsløp i Spirit regi - en 5 km som følger sykkelstien langs stranden med start og mål ved Sola Strandhotell.Forusløpet - Spirits 4. og siste mosjonsløp arrangeres tirsdag 10.september med 3km elite løp, samt mosjonsløp 5km og 10km.

Solnedgangen tilbyr medaljer til alle deltakere. 45 min etter start foretas premieutdeling til 3 beste kvinner og menn og en halvtime senere forsvinner solen ned i havet.


"Solnedgangen" opplevet over doblet antall deltakere fra 142 påmeldte i 2022 til 340 i fjor. Mye tyder på en større deltakerøkning også til årets løp. Bildet viser løpsvinnere i 2022 hvor Andreas Penne Nygård vant kl. menn med 14.46 og Kristin Vabø kvinneklassen med 16.56
MØT FRIIDRETTSKLUBBENE PÅ ENERGISTAFETTENS STAND IMORGEN LØRDAG

Man behøver neppe ha med autografblokk i morgen selv om flere Spirit løpere som 4.mai tok øverste pallplass som vinnere av Holmenkollstafettens veteranklasse blir å treffe utfor Spirits stand i målområdet.


Spirits arrangementskoordinator, trener og sportslige leder Einar Søndeland vil være tilstede på Spirits stand fra kl 10 lørdag i målområdet.


Einar vil bidra med informasjon om bl.a. følgende:


Espen Berget løper inn til 2.plass i Hafrsfjordløpet onsdag denne uka. Espen tok NM gull på OCR hinderløp i fjor og er uttatt til den norske troppen til OCR EM i Italia om 2 uker.


Espen representerer klubbens alternative aktiviteter som triatlon, hinderløp, fjelløp, terreng ultra med bl.a. 1 fullførende i Sandnes ultra 100 miles nylig.Om Spirits dedikerte banetrening mot årets NM i friidrett på Sandnes stadion om 4 ukers tid


Om fellestrening hver tirsdag på Jørpeland, om U23 løper Oda Andersen Lundeby kjendis fra NRK som samboer med en av verdens beste mellomdistanseløpere Narve Gilje Nordås

Men kanskje størst interesse for klubbens utenlandsturer hvor København halvmaraton har vist seg være en vinner og hvor Silje Torsvik i fjor med tiden 1.16.37 løp inn til 14.plass på Norgesstatistikk halvmaraton kvinner


195 visninger

Comments


bottom of page