top of page

Tre Spirit musketerer mot nye høyder


Innimellom teknisk ledelse i helgens friidretts NM samt overordnet teknisk & admin leder for sist ukes "Solnedgangen" rakk også Steffen Thorsen å løpe Midnignt Sun maraton i Tromsø sist helg


Også veteran Geir Lindtner og klubbens yngre sprettert Silje Vaule Milenkovic beveger seg raskt opp mot de større høyder


Uten Steffen Thorsens enorme engasjement for klubben ville ikke et eneste løparrangement vært mulig å avvikle. Hans innsats for Sandnes IL og Spirit friidrettsklubb er bare formidabel.


Steffen en av Spirits mange breddeløpere liker å holde seg i bakgrunnen som her i midten bak foran løpsstart København halvmaraton 2022.


Steffen ble for 10 år siden med i klubbens bredde intervalltrening rundt Gisketjern i Sandnes hver torsdag i sommerhalvåret og i Sandneshallen fra oktober til påske. Gjennom sin bedrift Timeanddate ble det naturlig å hjelpe til med tidtaking og eget utstyr ble innkjøpt


At Steffen i det hele tatt finner tid til å trene og delta i løp er for oss en gåte. Ikke før hadde han fått pakket inn utstyret brukt til tidtaking "Solnedgangen" like før midnatt onsdag kveld før han var på vei mot enda vakrere sol under "Midnight Sun Marathon" i Tromsø.


På strålende tid 3.22.20 leverer Steffen stort ved å bli nr 17 i kl. 45-49 i landets klart største internasjonale løp. I en løype like spesiell som New York City eller Stockholm maraton med dets mange bropasseringer ligger utenlands andel tilreisende på over 80%. I Steffens klasse var 85% eller 74 av 87 startende av utenlands opprinnelse.


Mot nye høyder går det også for Spirits yngste show dame på tur Silje Vaule Milenkovic som her har tatt et grepa tak rundt skuldrene til 1.16.54 løper Kristin Vabø th. før København halv 2022

Her underveis i København halvmaraton 22 til solid utenlandsdebut med 1.49.21. Å løpe sub 1.50 på halvmaraton er liksom i det området at mer vil ha mer


Mye trening lagt ned året etter, en sesong avsluttet med sterk 3.plass i Karmøy Maraton på god tid 3.20.17 før hun fortsatte sitt knuse pers show innendørs og etterhvert fikk seg noen oppløftende starter også utendørs. Her fra Løplabbet 5000 challenge hvor persen forbedres fra 21.37.97 til 20.07.18

FOTO: Trine Nessler Wichmann


Med et antatt 19.40 resultat stipulert etter Løplabbet 5000m challenge ble det å legge seg foran fartsholder til 20min i stipulert sluttid under "Solnedgangen" 5km sist onsdag

FOTO: Trine Nessler Wichmann


Finfin fremgang nok en gang for Silje som uansett hvor mye løypa frem til arbeidstids slutt v 16 tiden var rengjort for sand inn i løpstraséen, løp Silje med sand i øynene inn til sterk ny pers 19.42.


Geir Lindtner er veteranløperen som deltar hver uke året rundt på fellestrening og som er flinkest av klubbens mosjonsløpere å stille i lokale og regionale løp.FOTO: Trine Nessler Wichmann


Litt hissig på grøten ut fra start av "Solnedgangen" 5km i forkant av klubbkollega Silje Vaule Milenkovic. Etter alt og dømme leverte Silje et løp tilsvarende en tid på +/- 19.10 eller 3.50 pr km. Med en åpningsfart 5 sekunder opp er vi sikker på at tider på 19 tallet kommer også for Geir ved neste anledning


FOTO: Trine Nessler Wichmann


Tross en kanskje noe for tøff åpning er Geir Lindtner her i ferd med å levere sin beste halvmil på veldig lenge. Tiden 20.02 tilsvarer et reelt 5km nivå på 19.30 +/-

152 visninger

Comments


bottom of page