top of page

Ungdomsgruppa 2021 klar. Oppstart i Sandneshallen 15.10.

Oppdatert: 7. okt. 2020


Thimon t.v. uheldig overtråkk men 14 Spirit løpere velberget i mål i Siddisløpet lørdag. FOTO: Arrangør foto fra løpets Facebook


Fra Siddisløpet 2020's resultatliste finner vi følgende oransje vinnerløp:


FØRST - EN PÅMINNELSE, EN VIKTIG PRESISERING


Enda en gang må klubbledelse be sine medlemmer være spesielt oppmerksom når man selv skal melde seg på til løp. Når egen profil for påmeldinger etableres eller vi skal fylle ut boks for lagnavn og Spirit ikke kommer opp som valg, vennligst husk denne:


STAVANGER IF - ER EN ANNEN KLUBB.


STAVANGER FRIIDRETTSKLUBB - VALGET ALLE MEDLEMMER BES BRUKE- FORKLARINGEN ER SOM FØLGER:

Høsten 2012 da Spirit Friidrett skulle etableres i manntall (Brønnøysund og andre registere) presiserte klubbledelsen at det ville skape kaos og helt unødvendig forretningsmessige konsekvenser dersom Spirit friidrett skulle påtvinges bli omdøpt til Stavanger Friidrettsklubb


To forhold ledet til at vi i motsetning til Idrettskretsen - tidlig så det kaos som ville oppstå:


1) at kun en liten andel medlemmer kommer fra Stavanger Kommune

2) at det allerede eksisterte et klubb med tilsvarende samme navn, feil bruk helt åpenbar


Merknad til punkt 1:

Den norske navnelov har som utgangspunkt at alle nye idrettslag som stiftes har målgruppe innenfor en eller kanskje to skolekretser, en liten bygd, bydel, en fjord, en holme eller en vik

DET BLE DET KAOS VI SELV FORUTSÅ. IRRITERTE LEVERANDØRER SOM IKKE FÅR SINE REGNINGER BETALT. MEDLEMMER SOM SKAL SLIPPE Å GÅ PÅ KURS FOR Å FÅ LOV Å MELDE SEG PÅ TIL LØP


IDRETTSKRETSEN NEKTER KLUBBEN Å FÅ BRUKE SITT DØPENAVN SPIRIT FRIIDRETT. GTI BRUKTE 3 ÅR FOR Å FÅ IDRETTSKRETSEN TIL Å TA TIL FORNUFT. SPIRIT VIL TROLIG ANKE OG ANKE HELT TIL IDRETTSKRETSEN EN GANG BØYER AV. SLIK AT VI KAN DRIVE IDRETT I STEDET FOR TÅPELIG JUSTILBAKE TIL DET HYGGELIGE, HVORFOR DET SKAL VÆRE MORO Å VÆRE IDRETTSAKTIV

FOTO: Arrangør foto arkiv / Facebook


Bildet fra den første av to starter for påmeldte i eliteklassene, viser helt fremst til høyre alltid optimistiske Børge Harestad med startnummer 1. Ved siden løpets 2020 vinner Erik Tangen Gundersen (19) fra Skjalg.


Krumtappene i Spirits nye ungdomssatsing Dennis Kvame Ravndal og Magnus Bøen Hope ser vi godt fremme i klubbens kjente oransje (høst) farger. Mer om ungdomsgruppa følger nederst i sakenMaria Wiig har i løp etter løp sesongen 2020 stadig nærmet seg Norgestoppen der hun som helt ung var suverent bedre enn neste norske løper i de lengre mosjonsløp.


Nettopp dette at det skal være så om å gjøre å vinne mens man er i en helt tidlig fase av en utvikling er hovedgrunnen til at idretten mister så mange flotte unge i altfor ung alder.


Maria er unntaket som bekrefter regelen. Maria elsker å løpe fortsatt, hun er ennå bare 20 år og lørdag var Maria bare 38 sekunder bak Christina Toogood som med tiden 29.15 avsluttet karrierens klart beste sesong. Maria har vokst seg sterkere, og når de mer passende nye klær ankommer fra Trimtex, vil vi forhåpentligvis se Maria fortsette å ta nye skritt nærmere toppen


SPIRIT LØPERE I SIDDISLØPET 2020

 1. Magnus Bøen Hope 28.31

 2. Håvard Andersen Bråthen 28.53

 3. Dennis Kvame Ravndal 29.22

 4. Maria Wiig 29.53

 5. Espen Swan-Rørvik 30.50

 6. Elias Aslaksen 31.04

 7. Rolf Jegervatn 31.26

 8. Bjørn Ivar Svendsen 31.41

 9. Lawrence Falkeid 32.24

 10. Geir Lindtner 33.14

 11. Roald Aga 34.14

 12. Lucas Andreas Bøen Hope 35.35

 13. Svein Magne Løvås 38.37

 14. Christopher Bøen Hope 45.1518 åringene Karen Oftedal Helland og Mathea Melberg fikk prøvd seg på en 400m under de tradisjonelle "Høstlekene" på Sandnes stadion. Stevnet markerte sesongavslutning på bane.


Det gikk så godt unna, at vi nesten ikke kan vente med å komme igang med forberedelsene til 2021 sesongen. Så langt de syv sesongene Spirit har holdt på var tider på 65 og 66 tallet det beste oppnådd på kvinnesidenKaren 63.65, Mathea 60.29. Jentene har bevist at fartsgrunnlaget gir grunn til optimisme når vi nå planlegger treningsøkter utover i vinterhalvåret


Å løpe 400m på +/- 60 sekunder har på kvinnesiden i Rogaland stort sett vært forbeholdt de få spesialsprintere vi finner i storklubbene HIL, Sandnes og Skjalg.


Årets utsatte NM i banestafetter i Stavanger settes opp påny neste år med bl.a. 4x800m som en av øvelsene. Om vi skal omskolere noen av klubbens langdistanse løpere til å løpe fortere eller vi bare skal følge med på Finn.no, det får tiden vise.2021 - Ungdomsgruppe


- Mathea Melberg

- Karen Oftedal Helland

- Magnus Bøen Hope

- Dennis Kvame Ravndal

- Elias Aslaksen

- Lucas Andreas Hope

- Melodie Holgersen

- Thimon Kvame Ravndal


2021 - Rekrutter

- Oscar Bueno

- Lucas Bueno

- Christopher Bøen Hope


179 visninger

Comments


bottom of page