top of page

Egersund komplett resultatliste - 188 påmeldte, 154 fullført, 4 DNF, 30 DNS


I tillegg til fratrekk for vind (hhv 50sek og 2 min) kan deltakere som startet bak fratrekke 12-15 sek for å finne sitt reelle nivå på 10km og halvmaraton


Med en nordlig bris meldt til konstant 7 m/sek og varierende opp mot 13 m/sek (yr.no) mens løpet pågikk, er det oppsiktsvekkende resultater vi fikk under årets Egersund halvmaraton.




RESULTATER (Komplett)


AWAS-LOPGST2021

Egersund Halvmaraton og Mila Egersund, 4 mars 2023 Arrangør: Egersunds IK RESULTATLISTE ________________________________________________________________________

Kvinner Halvm. 1. 500 Kristin Vabø 93 Spirit friidr.kl 1.18.44 2. 485 Helena Hope 93 Spirit friidr.kl 1.23.23 3. 517 Therese Iversen 90 GTI 1.28.07 4. 464 Hanne Sande 93 Spirit friidr.kl 1.32.49

KV 35-39 Halvm. 1. 490 Anne Jorunn Hodne 84 Spirit friidr.kl 1.22.09 2. 395 Melinda Frigstad 85 Kvinesdal IL 1.24.33 3. 408 Therese Skeie 85 GTI 1.26.38 4. 458 Karoline Lien 85 Spirit friidr.kl 1.26.45 5. 406 Nina Søndenå 85 Spirit friidr.kl 1.28.01 6. 344 Silje Skorve Skarpeid 85 GTI 1.34.48 7. 376 Fride Lyngstad 88 1.53.26 8. 474 Ida Orrestad 88 1.55.15

KV 40-44 Halvm. 1. 369 Åse Samuelsen 83 GTI 1.49.22

KV 45-49 Halvm. 1. 502 Johanna Håland 76 Bryne Triatlonkl 1.39.01

KV 50-54 Halvm. 1. 460 Trude Osaland 71 Sandnes IL 1.43.39 2. 370 Mariette Abrahamson 72 1.45.43

KV 55-59 Halvm. 1. 411 Anja Hoffmann 68 1.48.19

Menn Halvm. 1. 449 Thomas Asgautsen 89 Spirit friidr.kl 1.11.20 2. 498 Ola Tjensvoll 92 Undheim IL 1.11.30 3. 341 Andre Pereira 93 GTI 1.11.45 4. 384 Gaute Byberg 96 Spirit friidr.kl 1.12.36 5. 418 Einar Sande 90 Spirit friidr.kl 1.16.39 6. 396 BjØrn KÂre H¯ie 89 1.16.52 7. 355 Tore Leikvoll 90 Gjesdal IL 1.19.17 8. 340 Kenneth Gr¯tteland 89 1.20.02 9. 422 Vegard klippen 97 Sandnes kom. BIL 1.20.31 10. 424 Fredrik Nordhaug 92 Spirit friidr.kl 1.20.44 11. 401 Vegar Mong Urdal 90 1.27.48 12. 429 Atle Larsen 89 GTI 1.27.56 13. 353 Magnus Ekeli Mullis 93 1.30.01 14. 417 Tor Arild Melby 90 1.30.01 15. 440 Andreas Økland 91 1.30.43 16. 375 Martin Mong Eide 93 1.34.30 17. 414 Ole Homme Madsen 02 1.35.17 18. 455 Magnus Klippen 99 1.38.07 19. 345 Marius Bjørnson 92 1.41.21 20. 374 Øyvind Olseth 89 1.43.33 21. 351 Eric Ekholt 90 1.44.13 22. 359 Paul Yildiz 93 1.44.25 23. 519 Julian Minde 96 1.44.59

MV 35-39 Halvm. 1. 473 Steve Acarregul 87 Spirit friidr.kl 1.16.47 2. 470 Sindre Jørgensen 88 Spirit friidr.kl 1.17.49 3. 480 Aleksander Skålevik 85 1.20.27 4. 382 Bjarte Wetteland 88 1.21.52 5. 444 Helge Våland 88 1.24.44 6. 527 Tom Inge Aasheim 88 GTI 1.24.49 7. 347 Svein Nielsen 86 1.25.51 8. 388 Eirik Garnvik 87 Folla IL 1.28.00 9. 365 Kristoffer Hovland 86 Session 1.32.47 10. 505 Jan Martin Hetland 88 1.33.06 11. 452 Vidar Våge 85 Spirit friidr.kl 1.35.48 12. 407 Anders Stokkebø 85 1.35.50 13. 394 Eirik Seemann 86 1.43.35 14. 368 Erik Skuland 86 XL Bygg S¯gne 1.45.35 15. 402 Andreas Møller 86 1.59.23 16. 457 Hans Kristian Hansen 86 2.12.17 516 ÿrjan Slettebø 87 Bjerkreim IL DNF

MV 40-44 Halvm. 1. 456 Bj¯ro Nevland 83 Gjesdal IL 1.13.12 2. 459 Sjur Ferkingstad 80 Spirit friidr.kl 1.13.22 3. 445 Erik Dalva Skaale 79 Spirit friidr.kl 1.18.31 4. 446 Jan Otto InnvÊr 82 1.19.24 5. 380 Morten HÂheimsnes 81 1.20.53 6. 360 Jarle Bjerga 83 SR-Bank BIL 1.22.25 7. 357 Harald LÊdre 80 Egersunds IK 1.26.27 8. 454 Marek Ziolkowski 79 1.28.17 9. 386 Marek Czyz 83 1.28.32 10. 477 Torbjørn Høie 83 1.28.55 11. 469 Arnt KÂre Flugsrud 79 Sandnes IL 1.29.01 12. 381 Alexander Terjesen 82 Hav¯rn Friidrett 1.35.29 13. 399 Klaus Kofoed 81 1.36.11 14. 443 Bernt-Kristian Mathisen 81 1.37.56 15. 427 Quang Tran 81 Spirit friidr.kl 1.43.14 16. 367 Kenneth Våge 82 1.43.36 362 Ole Amundsen 81 Bryne VGS DNF

MV 45-49 Halvm. 1. 379 Frode Tjelta 75 Sandnes IL 1.12.18 2. 522 Jarle Risa 76 Undheim IL 1.15.24 3. 433 Odd Einar Tveit 77 Spirit friidr.kl 1.19.25 4. 390 Per Andersen 74 Sandnes IL 1.23.56 5. 339 Kjetil Seime Ingebrigtsen 75 1.24.18 6. 462 Marius Westgaard 78 Kr.Sand Løpe kl. 1.24.45 7. 349 Terje Vatnamot-Johansen 78 GTI 1.24.47 8. 482 Ingve Aalbu 76 Egersunds IK 1.26.46 9. 486 Tord Stavenes 74 Conoco Phillips B 1.27.39 10. 514 Morten Haugeland Helvig 77 1.29.10 11. 526 Jan Thore Nygård 74 Undheim IL 1.29.12 12. 338 Tommy Byberg 77 Sandnes IL 1.30.13 13. 348 Morten Ingebrigtsen 78 Bjoa IL 1.33.56 14. 483 Steffen Thorsen 76 Spirit friidr.kl 1.34.24 15. 472 Mariusz Schweda 77 1.35.57 16. 378 Øyvind Leøren 75 1.36.23 17. 354 Thomas Wilhelmsen 77 Hotel Noreg 1.51.14 18. 419 Svein Erik Pettersen 78 Sandnes IL 2.19.14 412 Sølve E.Salte 76 Undheim IL DNS

MV 50-54 Halvm. 1. 479 Svein Inge Jonassen 70 Flekkefjord Skila 1.24.23 2. 410 Ove Pollestad 73 Kr.Sand Løpe kl. 1.26.28 3. 515 Stephan Ilchyshyn 73 Ukraina /EIK 1.28.43 4. 363 Juris Kellers 73 1.30.05 5. 397 Kim Cassim 71 Kverneland BIL 1.30.10 6. 439 Arvid Berentsen 72 1.31.11 7. 364 Schzad Inayat 70 Spirit friidr.kl 1.31.47 8. 503 Geir Lindtner 71 Spirit friidr.kl 1.32.42 9. 387 Finn Lea 72 GTI 1.32.54 10. 358 Øystein Jørgensborg 71 Egersunds IK 1.33.37 11. 342 Olav Magne Egebakken 70 Egersunds IK 1.35.46 12. 428 Fredrik Wesselholst 73 1.39.06 13. 356 Jon Kåre Olsen 73 GTI 1.53.23 14. 475 Kjetil Hommersand 71 Equinor 1.56.44 15. 497 Ronald Alan Velasco 71 Egersunds IK 1.59.36 16. 523 Espen Bruflodt 70 Undheim IL 2.06.33

MV 55-59 Halvm. 1. 413 Are Herstad 64 Egersunds IK 1.36.51 2. 425 Bjarne hetland 66 1.39.13 3. 372 Øyvind Røkenes 67 1.46.54 4. 453 Jan Lilleland 66 Sola Kommune 1.48.03 5. 405 Martin Vanvelzen 66 R¯dne 1.55.58 6. 436 Trond Gundersen 65 2.09.07

MV 60-64 Halvm. 1. 441 Toralf Andreassen 60 GTI 1.39.20

MV 70-74 Halvm. 1. 435 Arne Horpestad 49 Undheim IL 1.41.42 2. 346 Jan Hetland 53 Egersunds IK 1.58.50

MV 75-79 Halvm. 1. 403 Asbj¯rn Kvernr¯d 45 Gular IL 2.06.42


Menn sen. 10 km 1. 495 Øystein Wergeland 84 Sandnes IL 33.58 2. 509 Tore Høien 88 Vigrestad SK 34.04 3. 465 Tom Sanne 75 Sandnes IL 35.26 4. 518 Simon Odland 85 Varhaug IL 36.40 5. 447 Sverre Soleng 81 36.55 6. 398 Tage Emil Good 92 Undheim IL 37.18 7. 499 Eirik Aven 93 Conoco Phillips B 37.37 8. 430 Jan T. Didriksen Arntzen 02 Løplabbet Kr.Sand 37.58 9. 438 Runar Støle 88 Titania 38.31 10. 385 Vidar L. Kristiansen 87 38.35 11. 383 Andreas Jakobsen 96 Spirit friidr.kl 40.42 12. 442 Jan Erik Christiansen 72 IL Skjalg 41.30 13. 393 Bjørn Sivertsen 72 41.31 14. 432 Jan Kenneth Stavenes 76 Kr.Sand Løpe kl. 41.33 15. 478 William Takvam 98 Egersunds IK 41.41 16. 507 Fredrik Andersen 77 Egersunds IK 41.51 17. 487 Asbjørn Vestbø 62 43.34 18. 409 Steinar Nordvoll 65 Egersunds IK 43.38 19. 423 Tommy Rasmussen 81 Kr.Sand L¯pe kl. 44.04 20. 471 Sigurd R.Nilsen 87 SR-Bank BIL 44.08 21. 506 Svein Ivar Egeland 90 44.23 22. 448 Jørn -Steinar Sivertsen 71 Bryne Triatlonkl 44.53 23. 466 Harald Amdal 90 44.56 24. 510 Håvard Frøyland 87 Varhaug IL 47.01 25. 525 Fabian Andersen 06 Eiger 47.36 26. 489 Odd Inge SÊstad 59 Egersunds IK 48.58 27. 450 Asgeir Sel 01 Bryne FIK 51.31 28. 488 Per Olav Helms 86 Sandnes IL 51.37 29. 508 Andre Rovik 85 52.44 30. 416 Rune william Gjertsen 60 Egersunds IK 52.55 31. 451 Harald Sel 42 Bryne FIK 56.27 32. 501 Mohamed EL Amin Bencherif 76 57.49 33. 491 Jone Jonsson 76 Egersund Golf kl. 58.00 34. 520 Joshua Harrell 95 Farsund 58.53 35. 468 Bjørn Eikeskog 69 Sandnes IL 59.12 36. 524 Oddbjørn Aamodt 61 Bryne Triatlonkl 1.00.54 420 Svein Ove Risa 74 Undheim IL DNS 421 Jone Risa 05 Undheim IL DNS 434 Morten Jonsson 86 DNS 504 Rolf Skrettingland jr. 86 Varhaug IL DNF


Kvinner sen. 10km 1. 463 Vienna Søyland Dahle 92 Sandnes IL 34.49 2. 404 Marie Kloster 81 IL Skjalg 36.58 3. 513 Silje Torsvik 90 Spirit friidr.kl 37.00 4. 484 Andrea Setre 89 Spirit friidr.kl 40.31 5. 392 Lene Nevland Sivertsen 86 IL Skjalg 41.55 6. 389 Henriette Vagle 75 44.16 7. 521 Silje Grude 76 Helleland IL 45.20 8. 481 Sara Puntervold Pereira 97 48.03 9. 431 Maren Sund Jensen 90 Sandnes IL 49.38 10. 496 Susanne Tollefsen Log 85 IL Skjalg 50.48 11. 426 Nina Flaten 86 Kr.Sand Løpe kl. 51.05 12. 512 Hilde Andreassen Svanes 92 53.31 13. 371 Siv Kristine Lund 62 53.32 14. 492 Hedda Egeland 07 Egersund Golf kl. 56.04 15. 493 Tilde Egeland 07 Egersund Golf kl. 57.54 16. 467 Alexandra Amdal 91 Sandnes IL 59.13 17. 373 Ann Torun Stålesen 69 Aktiv 59.55 18. 476 Malene Takvam 02 1.00.35






478 visninger
bottom of page