top of page

Erlend Slokvik sparket som sportssjef i NFIF etter tidenes suksess periode.

  • for 40 minutter siden
  • 2 min lesing

Gunnar Eiterjord prosjektleder for bygging Ryfast, ex. sportslig leder i Skjalg og løpssjef NM terr.løp 2016 på Golfbanen i Stavanger har idag gått kraftig ut mot at Erlend Slokvik mot sin vilje ikke får fortsette jobben som Friidrettsforbundets meget dyktige sportslig leder.


Trioen Karsten Warholm, Amalie Iuel og Leif Olav Alnes fikk seg en overraskelse da de i VG tirsdag fikk nyheten. Også Henriette Jæger reagerer på at sportssjef Slokvik må slutte mot deres ønske. Flere topputøvere i tekniske øvelser / mangekamp stiller seg undrende...


Atle Guttormsen, trener for stavsønnene Sondre og Simen og styreleder i SK Vidar, landets største friidrettsklubb stempler vrakingen av Slokvik som "skandaløst dårlig kommunikasjon og timing" av forbundsledelsen.

Erlend Slokvik kom til Forbundet etter bl.a. 2 år som trener for Ole Einar Bjørndalen, han har vært leder & president i skiskytterforbundet og er kjent for sin utrettelige natt & dag 24/7 på jobb som øverste sportslige leder i Friidrettsforbundet.


''Det har til tider gått på helsa løs" uttalte han nylig etter det ble klart han ikke fikk forlenget sin kontrakt.


Han har som mange vil være kjent med også stått sentralt under mesterskap for at bl.a. Per Svela ble gitt akkreditering, slik at hans kompis Narve Gilje Nordås fikk et noenlunde verdig opplegg de 3-4 årene VM sølvvinner Narve har stått uten trener i mesterskap.


I intervju med Stavanger Aftenblad sier Narve Gilje Nordås: "Jeg syns det er veldig synd. Personlig for min del er det et stort tap. Jeg synes det er en uforståelig beslutning, og jeg så den ikke komme"


Man skal være forsiktig med å trekke de altfor store slutninger bare tilføye at også våre egne erfaringer i et lengre samarbeid med Erlend Slokvik, er av absolutt beste merke.


Her refererer vi Gunnar Eiterjords innlegg på facebook:


"Uforståelig det friidrettsforbundet her gjør og godt at de fleste av de beste utøverne sier tydelig i fra og tydelig forteller hva Slokvik har betydd for friidretten og hvilken innsats han har lagt ned.

Hvis friidrettsforbundet skal kvitte seg med noen, kan de vel starte med en avgått generalsekretær og en assisterende sportssjef som vel stort sett har vært koffertbærer for Ingebrigtsen-brødrene mens Slokvik har gjort alle de nødvendige oppgavene"


 
 
 

Kommentarer


bottom of page