top of page

"Hands up" - 5 Spirit jenter utfordrer topp-ranking Rogaland bak NM gullvinner Vienna


Silje Torsvik (35.38) og Maria Wiig (36.38) kan begge utfordre 34 minutter nivå i 2021 på 10km / 10.000Å følge Ørjan umulig, men ledig plass mellom Rune Eie og Odd Einar Tveit. Nåværende nivå på 10km for nevnte herremenn ikke umulig siktepunkt for Spirit jenter i utfordrer posisjon.....For 30 Spirit jenter er Holmenkollstafetten noe av det kjekkeste å se frem til. Lagkaptein Sara og HK stafetten har hatt et pause år og trolig blir det heller ikke i år stafett og Oslo tur for å teste nivå mot landets beste breddeklubber. FOTO: Steffen Thorsen


Så langt er 4 Saras lykketall. Løper alltid den viktige 4.etappe i stafetten. Sist hun deltok i NM - friidrettens største utstillingsvindu - ble det 4.plass på 5000 og 4.plass på 10.000m, begge meget uventet, begge på solide nye perser.


Denne sak handler om 10km og 10.000m, Saras tid 36.05.44. Sara er foreløpig klubbens nest raskeste på 10km / 10.000mAnne Jorunn Hodnes løyperekord 36.18 fra Solastranden halvmaraton gir henne 3.plass blant klubbens fortsatt aktive langdistanseløpere på referanse distansen 10km. Friidrettens lengste distanse hvor det virkelig løpes mens man løper. Har 7.plass på 10.000m under 2019 NM. Og egentlig foretrekker Anne Jorunn baneløpNr 145 Ingrid Revheim fra Gular hadde 10.000m pers 41.32.35 da hun på hjemmebane i fjor så at hun kanskje ikke ble sist i NM hvis hun meldte seg på?


Som nesten alltid for skrekkslagne NM debutanter, det gikk over all forventning. 11.plass og 36.43.01. Pers med nesten 5 minutter....Verre er det ikke, Just do it!På 5000m 1.dag av NM i Bergen var så mange påmeldt at man måtte sette opp to heat. NM i 3.dags 10.000m for menn talte tre heat. Man skal ikke se bort fra at nåværende kvalifiserings krav for NM deltakelse blir betydelig endret under Friidrettstinget på Sola i mars måned.


Også 17.59.99 som kvalik. krav for å delta på 5000m for kvinner er nok i faresonen når landets ekspertise møtes til tingforhandlinger


Vårt bildet viser første heat med fire lokale - en fra Hinna, en Spirit og to fra Skjalg.Så får vi krysse fingre for at det etterhvert blir lov å ikke bare trene hver eneste dag ute, men at man også får konkurrere.


Egersund halvmaraton 6.mars har fortsatt noen få ledige plasser. Kristin Vabø nest bakerst på bildet fra 5000m i NM får en super utfordring når hun skal opp mot Maryna Novik på 21km.


På 10km finner vi foreløpig løyperekord holder Vienna Dahle påmeldt. Marie Kloster som nå i år - som daglig leder i Skjalg - naturlig nok har byttet fra Hinna IL til Skjalg, løper også 10km. På samme distanse Elisabeth Knudsen fra GTI og Silje Torsvik fra Spirit m.fl.


Blant tilreisende til Egersund har forøvrig GTI klart flest med over 30 forhåndspåmeldte. Vi må i år være oppmerksom på at arrangør ikke tillater påmelding løpsdagen som følge av de vanlige standard Covid 19 kjøreregler


143 visninger

Comments


bottom of page