top of page

Holmenkollstafetten - praktisk info

Oppdatert: 11. mai 2023


Første felles tiltak fredag er joggetur i Frognerparken for dem som rekker før fellesmiddag kl 1930 på nytt hotell Scandic St. Olavsplass


Med få dager igjen til årets største norske idrettsarrangement Holmenkollstafetten er det på tide med noe praktisk info


- hotell reservert for 72 løpere på Scandic, St.olavsplass. Klubben dekker overnatting 2 døgn

(Romfordeling foretatt og legges ut på lukket Spirit facebook liste)

- bankett lørdag reservert på Gamle Raadhus fra kl. 1830, middag fra kl. 1930

- her betaler klubb for middag og dessert, mens vi selv betaler for drikke

- fredag fellesmiddag på hotellet fra kl. 1930, her betaler alle selv

- peptalk møte ledet av Einar på hotellet lørdag fra kl.1030-1145


- for praktisk lagvis oppfølging har Einar utnevnt følgende lagkapteiner


- kvinner elite Silje Torsvik – 90694564

- menn junior Emil Harestad – 45810491

- menn senior 1.lag Einar Sande – 98841752

- menn senior 2.lag Kristian Seljeskog – 98818423

- menn veteran – Richard Kverneland - 41550690


Fint om alle melder eventuelle avvik til nedenstående opplegg til sitt lags kaptein


Oppgaver for lagkaptein:

- frist for å melde fra om hvem som ikke kan spise kjøtt under banketten har restaurant bedt

om avklaring på innen onsdag. Denne hastet, fint om avvik meldes inn til lagkaptein

- fordele startnummer respektive etapper senest innen lagledermøte lørdag kl.1030

- samle troppene til lagfotografering utfor maraton porten senest kl.1200 lørdag

- sjekke at 1.etappe løper har satt seg inn i ansvar med å hente lagets stafett pinne

- sjekke at alle har fått ordnet korrekt oransje løpe antrekk

- våre utenbys tilreisende skal ha klær intakt fra tidligere års stafetter, bl.a. eminent løper

på Besserud etappen Kristian Heggebø fra Ølen bosatt i Oslo men med flere års deltakelse

(vi sliter litt med å skaffe ekstra t-skjorter dersom vi fortsatt har noen slappfisker som ikke

rakk å få med seg alle meldinger om at klesbestilling ordnes av hver enkelt to ganger årlig)

- sjekke stevne program om evt. premiering, plukke lagpremier i sekretariat under H-tribune

- i jr klassen skal tre beste lag på pallen på Bislett matta, vi regner med å være blant disse


Holmenkollstafetten er klubbens store sosiale sammenkomst og så populær at har man vært med en gang, ser det ut som evigvarende medlemskap er aktuelt for flere.



Frognerparken - første sosiale samling fredag


Program fredag

- løypebesiktigelse, joggetur til Frognerparken, start kl. 1815 fra Scandic.

- hotellet forteller om 35min å spasere til Frognerparken, antatt ca.3km, mulig å ta trikk #19

- idrettssunn middag på hotellet fra kl.1930

Program lørdag

- kl. 09 frokost på hotellet

- kl. 1030 siste peptalk, lagleder møte på hotellet

- kl. 1150 avmarsj til Bislett og samling maratonporten for lagfoto

- kl. 1400 start kvinner elite

- kl. 1420 start menn junior, menn senior 1.lag og 2.lag

- kl. 1425 start menn veteran

Fra ca. kl. 1530-1540 starter premieutdeling ute på Bislett matta. Her vil noen av våre lag formodentlig være klar for pallplass mens vi andre samler oss på hovedtribunen for applaus

Etter hvert går vi tilbake mot hotellet for å slukke tørste ganer evt et lett måltid før middagen

ANTREKK MIDDAG

Pent kjekt sporty men ikke altfor stivt



Selv fire sterke herrelag må tåle at klubbens stolthet fortsatt er damelaget, fordi de er alene om å delta i eliteklassen dvs man slåss om å være blant landets 16 beste løpeklubber friidrett


Denne vakre bukett unge og voksne leverte tidenes beste Spirit plassering med en 9.plass i fjor. I diverse forhåndsrapporter trodde vi en stund på ytterligere avansement i årets stafett.


Med 7 debutanter blir imidlertid dette å legge altfor stort press på unge nye skuldre


Her er årets 15 utvalgte til lag KVINNER ELITE


1) 1200 - Andrea Sætre

2) 1130 - Nina Søndenå

3) 600 - Anne Serine Ognedal

4) 1910 - Silje Torsvik

5) 1260 - Mari Arnestad

6) 1240 - Oda Andersen Lundeby

7) 1790 - Karoline Lien

8) 1810 - Helena Hope

9) 630 - Karoline Dahle

10) 2840 - Janne Elin Vatnaland

11) 1530 - Yvonne Smith

12) 370 - Jorunn Randeberg

13) 1080 - Anne Jorunn Hodne

14) 720 - Silje Gundersen

15) 500 - Silje Milenkovic

For øvrige lag vist i egen artikkel publisert fredag er det gjort endringer seneste dager.

Lag som fremgår i denne artikkel er de foreløpige korrekte lag pr torsdag kl 22


Ellers finnes det meste av nødvendig informasjon inkludert etappe videoer på

LAG MENN SENIOR

1) Leonid Raiets

2) Bjørn Kåre Høie

3) Simon Bjørheim

4) Denys Chechelnytskyy

5) Einar Sande

6) Gaute Byberg

7) AbdalaTarganYousif

8) Hans Petter Aakre

9) Tor Olav Aakre

10) Thomas Asgautsen

11) Nils Haktor Bua

12) Christer Husvæg

13) Dennis Ravndal

14) Emil Harestad

15) Henning Grønnes


LAG MENN VETERAN 1) Ole Martin Vedøy

2) Roy Andre Erland

3) Børge Harestad

4) Henning Tjøstheim

5) Steven Acarregui

6) Arne Andre Vetrhus

7) Sveinar Vadla

8) Leif Johannes Omland

9) Vidar Våge

10) Svein Olav Krakstad

11) Richard Kverneland

12) Trond Solbakken

13) Per-Christian Bårholm

14) Odd Einar Tveit

15) Roald Aga



MENN SENIOR 2.LAG

1) Henrik Alvestad

2) Kristian Seljeskog

3) Anders Fosså

4) Jonas Listøl

5) Quang Tran

6) Tord Stavnes

7) Kristian Heggebø

8) Olav Fjelde

9) Thomas Hoff Hansen

10) Shezad Inayat

11) Lars Magne Maudal

12) Hans Magnar Lien

13) Anders Haugen

14) Henrik Berentsen

15) Steffen Thorsen


MENN JUNIOR

1) DennisRavndal

2) Emil Harestad

3) Kasper Tveit

4) Johannes Dalland

5) Preben Bolsøy

6) Vetle Svanes Strand

7) Sebastian van der Veen

8) Mads Helland

9) Matas Paulikas

10) Vetle Farbu Solbakken

11) Magnus Hope

12) Sondre Vadla

13) Sondre Nedrebø

14) Deny Chekelnytsky

15) Fardin Butt

782 visninger

Comments


bottom of page