top of page

Innendørs klubbstevne Sandneshallen 800m og 3000m 28.desember kl 1630


Spirit tjuvstarter innendørssesongren 2022-23 med følgende stevnetilbud onsdag i romjulen:

kl 1630 - 800m alle klasser, kl 1640 - 3000m junior,senior og veteran kl. FOTO: Geir Eikeskog


Sandneshallen er stengt for trening alle dager i romjulen kl 17, vårt stevne går i publikumstid

så noe ekstra vakthold kreves av hensyn til sikkerhet


Det vil bli elektronisk tidtakingFOTO: Geir Eikeskog


Det trenes utmerket så vel innendørs som på ute arenaene. Stevnet er kommet i stand som en hyggelig avbrekk i en lang vintersesong med mye basis kapasitetstrening


Tradisjonen tro kjører vi igang en konkurranse ifm jule og nyttårsfeiring hvor også klubbens utenbys løpere som er hjemme på juleferie får mulighet å delta og hvor vi i år kjører en type seriøs og en mer useriøs konkurranse i desember


Stevnet er oppdatert i den nye stevneportal Isonen og påmelding skjer fra i dag og frem til 21.12. hvor deltakelse er gratis. Påmelding kan også gjøres direkte via email til sportlig leder einar.sondeland@spirit-friidrett.com


Ettersom dette vil være en formell konkuranse må friidrettens konkurranseregler følges. Denne tillater ikke 3000m for unge under 15 år. Fra 15 år+ meldes deltakere i senior klasse


Siste torsdag før jul den 15.12. kjører vi i tillegg en noe mer uformell juleknask konkurranse med idealtid eller et lignende konseptEllers kan vi melde fra denne ukes innendørstyrening at vi hadde celebert besøk fra Sandnes og Colorado.


Som lyn fra klar himmel dukket selveste Bente opp til trening etter noe tids fravær og Bente leverte som vanlig. Gjennomførte faktisk hele den oppsatte økta i sin helhet.


Og den mengdebaserte økta var som følger:


3x (7x400 (350) (300) ) med start hvert 2 min, dvs med pause varierende mellom 30-40sek. Seriepause 3 min.


Fra Colorado møtte klubbens beste maratonløper Ben Zywicki korrekt antrukket i oransje klubbklær men grunnet en lei akilles skade løp han bare deler av treninga


Hans løperkone Sidney med 10km pers 34.55 (deltok i Holmenkollstafetten for Spirit i 2014 - som hundepasser!) satt rolig på tribunen og betraktet hvordan en ekte Spirit trening foregårFOTO: Svein Erik Fylkesnes


Ellers kan vi uoffisielt melde til våre langdistanse 800m løpere om at Hans Petter Aakre løp 2 sett 4 x200 på torsdagstreningen med i overkant 1 min pause og hvor tempo varierte mellom 32.0-30.8 i første sett og fra 32-28.5 i andre sett.

262 visninger

Comments


bottom of page