top of page

Laguttak Holmenkollstafetten

Oppdatert: 8. mai 2023


Klar for en friidrettsklubbs viktigste arrangement, hvor alle medlemmer har med å stille for klubben, hvor det er så ødeleggende for lagkamerater å ikke stille.


ARTIKKEL OPPDATERT FREDAG KL 11.15


4 lag oppstillt på Bislett før fjorårets stafett. I år vil Spirit stille med ytterligere 1 lag+ reserver. Med fortsatt noen manglende bekreftelser vil endelig lag først være klar på løpsdag 13.mai.


Men her er de foreløpig nominerte fra 1. til 15.etappe i rekkefølge menn senior 1.lag, menn senior 2.lag, menn junior (alle med start kl 1420) og menn veteran med start kl 1425. Laget i kvinner elite følger nederst i saken


Oppsatt med etappelengde, profil og hvor man skal veksle.


Einar vil på neste oppdatering utnevne lagkaptein for hvert av lagene som ikke nødvendigvis trenger holde eget lags festtale under middagen, men får ansvar for bl.a. følgende:


- å holde sitt lag samlet ved fotografering

- overta startnummer posen og sørge for utdeling respektive etapper

- gi tilbake melding senest 2 dgr før avreise om hvem som ikke tåler kjøtt til felles meny

- her vil vi i neste uke få tildelt hva vi får servert under banketten

- ellers er det helt i orden om noen ikke rekker fredagens (før middag) jogg i Frognerparken




1) 1200m - flat - Bislett

L.Raiets, H.Alvestad, D.Ravndal, O.Vedøy


2) 1130m - lett oppover, hardt oppover, lett oppover - Bislett

B.Høie, K.Seljeskog, E.Harestad, R.A.Erland


3) 600m - flat - Wolfsgate

D.Chechelnytskyy, A.Fosså, K.Tveit, B.Harestad


4) 1910m - kupert - Wilhelm Ferdersvei

H.Bråthen, J.Listøl, J.Dalland, H.Tjøstheim


5) 1260m - lett kupert - Forskningsveien

E.Sande, Q.Tran, P.Bolsøy, S.Acarregui


6) 1240m - bratt stigning - Holmenveien/Vinderen st.

G.Byberg, T.Stavnes, V.Strand, A.Vetrhus


7) 1790m - bratt stigning - Slemdal skole

T.Yousif, K.Heggebø, S.v.d.Veen, S.Vadla


8) 1810m - bratt utfor - Besserud

H.P.Aakre, O.Fjelde, M.Helland, L.Omland


9) 630m - lett nedover - Gressbanen

T.O.Aakre, T.H.Hansen, M.Paulikas, V.Våge


10) 2840m - nedover - Holmendammen

T.Asgautsen, S.Inayat, V.F.Solbakken, S.O.Krakstad


11) 1530m - kupert nedover - Frognerparken

N.H.Bua, L.M.Maudal, M.Hope, R.Kverneland


12) 370m - flat - Nordraaks gt

S.Bjørheim, H.M.Lien, S.Vadla, C.Husvæg


13) 1080m - lett stigning - Arno Bergspl.

NN, A.Haugen, S.Nedrebø, P.Bårholm


14) 720m - flat - Camilla Collettsvei

NN, H.Berentsen, D.Chechelnytskyy, O.E.Tveit


15) 500m - flat - Bislettgata

H.Grønnes, S.Thorsen, T.Byrkjedal, R.Aga



KVINNER ELITE


1) 1200m - A. Sætre

2) 1130m - N. Søndenå

3) 600m - A. Ognedal

4) 1910m - S. Torsvik

5) 1260m - M. Arnestad

6) 1240m - O. Lundeby

7) 1790m - K. Lien

8) 1810m - H. Hope

9) 630m - K. Dahle

10) 2840m - J. Vatnaland

11) 1530m - Y.Smith

12) 370m - J. Randeberg

13) 1080m - A.J. Hodne

14) 720m - S. Gundersen

15) 500m - S. Milenkovic

957 visninger
bottom of page