top of page

Matas gleder seg til Holmenkollstafetten


Matas Paulikas har enda ikke fylt 16 og blant mange unge debutanter som lørdag vil kjempe om en 1.plass for sitt lag i Holmenkollstafettens juniorklasse. I Mosvannsløpet 1.september ble Matas nest beste 15 åring med tiden 10.19 som gir 3.26 i gjennomsnittfart pr 1000m


Med # 116 ser vi på bildet Matas i følge med Hans Petter Aakre en av klubbens gode 800m løpere. Aakre 5 sek foran Matas i mål. En 14 åring og en 15 åring løp i fjor enda fortere enn Matas i Mosvannsløpet. Alle tre løper på et spennende juniorlag som i disse dager gjør sine siste forberedelser til en forhåpentligvis minnerik Oslo weekend førstkommende helg


Aakre utfordres på 1.etappe 1200m ikke bare av én men to juniorløpere fra samme klubb. Kl. 14.20 lørdag smeller startskuddet og er man interessert i løping og ikke kan følge løperne ringside på Bislett er det bare å benytte seg av abonnementet man har med en av landets 80 lokalaviser som vil streame hele stafetten. Mest TV tid for løpere i front. Her er ambisjon at vi skal ligge med flere av Spirits fem lag.


Det forventes ikke at Dennis Ravndal (15) i oransje på bildet vil greie å holde følge til veksling som finner sted i spydkast tilløpet midtveis i siste sving. Men å få løpe på Bislett blir uansett en opplevelse.


Magnus Bøen Hope i sort under oppvarming til Mosvannsløpet har også fått en etappe han kan glede seg til. 1580m fra øverst til nederst i Frognerparken + enda en del meter i tillegg.


Spirits to lag vil følge hverandre gjennom store deler av de 18,7km stafetten består av. Hvem som kommer først til mål? Ca. kl 15.15 får vi svaret, da ventes begge lagene tilbake til Bislett hvor alt avgjøres. Da har forlengst Silje Milenkovic (18) løpt over mål for sitt Spirit lag i klasse kvinner elite som startet kl 1400.


Så vel Hans Petter på 1.lag menn senior som Dennis Ravndal på juniorlaget har slitt med sykdom seneste uker og har måttet stå over flere konkurranser.


På fjorårets Mosvannsløp ble Aakre slått med 30 sekunder av den gang 14 år gamle Dennis.


Vi har tippet, svaret om vi fikk rett får vi vite under middagen etter at alle klubbens fem lag er kommet til mål


# 55 Emil Harestad og # 80 Mads Helland er begge 16 i år og har denne våren hatt en flott utvikling under Albert Mosdals ledelse. Matas nevnt øverst i saken og Mads har pga. skader og uhell ikke kunnet følge fellestreningen inn mot stafetten. Vi er veldig glade for at vi likevel fikk dem klarert for start.I blå GTI singlet Ragnar Stølsmark som med tiden 9.09 endte på 2.plass i Mosvnnsløpet 2021

Øverst til venstre på bildet tre hardsatsende unge som alle løper Holmenkollstafetten lørdag


I alle løp handler det om å treffe på åpningsfart. Magnus Bøen Hope i oransje fikk til et godt velberegnet løp med tiden 9.32. Dennis Jepsen i Skjalg singlet og Kibrom Tewelde i mørkblå t-skjorte endte henholdsvis 40 og 47 sekunder bak Spirit Magnus i mål. Tre dager senere tok Magnus en imponerende 7.plass på 2000m i UM i et av tidenes sterkeste G-15 felt

Laguttak og praktisk info fremgår av en større artikkel nedenfor publisert søndag311 visninger

Comments


bottom of page