top of page

Stafetters betydning for klubbutvikling - ungdom, topp og bredde


Som friidrettens eneste kvinnelag fra Rogaland som har deltatt på på elitenivå i HK stafetten hvert eneste år siden opprykk i 2013, har Spirit lykkes såvel på å utvikle nivå som god bredde


6 kvinner fra Rogalandsklubbene har fullført 5000m baneløp i år, 4 av disse fra Spirit. I tillegg ytterligere 3 er inne blant kretsens topp 10 på 5km gateløp.


Haugesund, Sandnes og Skjalg har hver to langdistanse løpere påmeldt til NM i neste uke. Spirit stiller med tre.

Og nå begynner også klubbens yngre talenter å vise seg frem. Vi har tidligere relativt stolt publisert at Spirits unge junior guttelag gikk helt til topps og likegodt vant juniorklassen i Holmenkollstafetten. En prestisje seier.


På nevnte juniorlag løp 16 år gamle Dennis K. Ravndal 1.etappe på 3.07 en tid tilsvarende en 1500m på 3.57, en tid han bekreftet sist mandag i NM kvalik på Sandnes stadion. Dennis løp her en formidabel 1500m hvor han i løpets siste 800m i vind som tar 1,5 sek pr runde alene i front løp inn til 4.01.79.Og det gror nedenfra også på jentesiden hvor en 12 åring som tok KM gull på 600m, KM's lengste tillatte distanse for 12 åringer på trening har løpt 5km på lavt 18 minutter og som vi helt sikkert vil få høre mer fra, skadefri som hun er etter to års meget hard satsing i Spirit


Oppsummert er klubbens sportslige ledelse særdeles godt fornøyd med første halvdel av sesongen 2023, vi gledes av entusiastisk godt treningsoppmøte, hvor spesielt oppmøte på kvinnesiden har vært utmerket og flere og flere har oppdaget at trening faktisk virker


Før vi blir noen uker borte fra treningens faste 5x7,5min med start hvert 9.minutt mandager samt 2-3 serier 8x400m torsdager rundt Gisketjern og ellers huske avslutte ukas tre lettere langturer med 5-6 stigningsløp så er det en fornøyelse å presentere en artikkel publisert en tid via sosiale medier som følger:


GLADSAK! Spirit friidrettsklubb sitt damelag ble raskeste 100 % damelag på EnergiStafetten 2023. I tillegg til en flott pokal, fikk laget muligheten til å gi bort kr 10.000 til en god sak, fra Bedriftsidretten i Rogaland. Laget har valgt å donere pengene til ROS Rogaland - Rådgivning om spiseforstyrrelser Senteret deres i Rogaland er en møteplass for personer som trenBedriftger noen å snakke med når forholdet til mat, kropp, vekt og trening har blitt en belastning i hverdagen. Et par av jentene/damene i Spirit friidrett har hatt et forhold til senteret tidligere, og den gode hjelpen de har fått i en vanskelig tid er grunnen til at de ønsker å gi pengepremien videre til nettopp dem: «Vi syns ROS gjør en veldig viktig jobb for mange som strever med mat/trening og kosthold. Dette er et tilbud som er helt nødvendig å ha, og vi vil støtte opp om dem og at de skal ha mulighet til å kunne fortsette.» ROS Rogaland er veldig takknemlige for gaven og for at jentene i Spirit friidrett tenkte på dem når pengepremien skulle deles ut: «Tusen hjertelig takk for gaven! Den er av stor betydning for arbeidet vårt, og særlig for de som benytter seg av tilbudet vårt. Igjen, tusen takk for at dere står sammen med oss i kampen mot spiseforstyrrelser!» ROS -Støtt kampen mot spiseforstyrrelser

Se mindre

— følte seg glad.113 visninger

ความคิดเห็น


bottom of page