top of page

Yes, jeg vant igjen - jeg har betalt min medlemskontingent - inspires av dere!


30.januar er siste frist for betaling 2021 medlemskontingent. Mange har betalt, jeg også


Om du var blant dem som hadde glemt å ordne betaling og søker i brevkassen på Spirit eller Stavanger Friidrettsklubb, så finner du ingenting. Du søker istedet på Spoortz


Spoortz heter selskapet som hjelper mange idrettslag med automatisk fakturering av lagets medlemskontingent. Alle 157 Spirit medlemmer hvorav 110 friidrett fikk tilsendt giro like over nyttårDu kan gjøre som meg - velge å bare være en del av miljøet som medhjelper, skape noe nytt og inspirerende, eller du kan inspirere løpervenner og løpe alt du kan for deg selv eller laget


Støttemedlemmer betaler kr 200.Fristes du av å delta på fellestrening åpen for alle hver uke året gjennom og du også ønsker å delta gratis på Solastranden halvmaraton, Hålandsvannet halvmaraton eller mosjonsløpet "Solnedgangen", da er dette bare noe av hva medlemskontingenten har inkludert


Å gå på fellestrening er ikke noe du må, men et tilbud åpen for alle. I vinterhalvåret trener vi mandager kl 1715 fra Trafoen ved Stokkavannet. Sommerstid ikke uvanlig å trene på bane en eller to ganger i ukaSommerstid dvs. etter påske flyttes torsdagens fellestrening innendørs i Sandneshallen til tur stien (356m) rundt Gisketjern nedenfor Sandnes stadion.


Ettersom flest antall Spirit medlemmer kommer fra Sandnes kommune, er 1 fellesøkt pr uke i Sandnes og 1 Stavanger.


Vi vil aldri greie å forstå hvorfor det er umulig å kjøre bil fra Stavanger og helt til Sandnes for å oppleve en annerledes trening. Og derfor er vi akkurat passe mange fordelt.


obs. Narve Gilje Nordås løper bare litt fortere enn oss...

FOTO: Stian Schlosser Møller


FIGHTING SPIRIT, FOR SPIRIT !


Å kunne slåss side om side mot konkurrent bedre enn deg selv, aldri gi seg, kunne forbedre egen pers fra samme etappe forrige år og samtidig kunne løpe for laget er for mange noe av det største å trene motEn del av medlemskontingenten er at klubben spanderer gratis hotellopphold i fellesrom en hel weekend ifm Holmenkollstafetten. To damelag, to herrelag. 60 løpere. Spirit alene klubb i Rogaland som hvert år siden første gangs deltakelse 2013, har løpt i eliteklassenTreningstips får man gratis, ikke ved å drømme seg bort... men ganske enkelt bare stille opp på lagets fellestreninger. Vi driver ikke gratiskurs trening eller treningstips pr korrespondanse eller via sosiale medier. Fordi det er ikke et treningsprogram men hvordan man responderer på trening som avgjør utviklingUnntak gjøres for løpere som sier de ønsker å bli god, ønsker å løpe på bane i mesterskap. Er man som Ørjan Stavangers beste langdistanseløper over en 10 års periode - med 38 pall plasser i mesterskap - da har man levert, da leverer også klubben ekstraordinære ytelser som trainingcamp i ColoradoÅrene 2018-2020 har over 1000 løpere ønsket å løpe Solastranden halvmaraton. Utsolgt løp i 3 år, og også i 2021 hvor andre forhold har begrenset deltakelse til 200 + 200 + 200 fordelt fra tidlig morgen til sent på ettermiddagen. Løpet i år utsatt til 20.mars


Til alle dere som skriver på facebook at dere ønsker å bli medlem av lukket facebook gruppe for medlemmer, så gis ikke svar. Ønsker man medlemskap, søker man på Spirit-friidrett.com (klubbens hjemmeside) hvor man finner skjema for utfylling persondata og trykker send


Etter dette får du etterhvert en velkommen som nytt medlem hilsen. Deretter kan du søke å bli opptatt som medlem også på Facebook gruppa hvor innbyrdes treningstreff kan avtalesKøbenhavn (bildet) arrangerte VM halvmaraton i 2014. Toppløpere og lokale løpere fikk opp tider nær 2 min bedre enn man noen gang tidligere hadde løpt på. En liten delegasjon Spirit løpere deltok i 2018, noen flere i 2019, da det ble satt ny verdensrekord i herreklassen (58.01)


LITT PRAKTISK TILSLUTT

Startkontingent til løp/stevner utenbys (baneløp eller mosjonsløp) er ikke dekket av klubbens medlemskontingent. En del stevner har fortsatt ikke online betalingsordning. Dette medfører trøbbel for utøver, for utøvers klubb og for utenbys arrangør.


Når vi selv ønsker å betale for oss og arrangør sier: "nei, ikke problem, vi kan sende regning" da oppstår nesten uten unntak et problem som skaper merarbeid / irritasjon.


Arrangørene leter etter lagnavn i Rogaland krets og finner Spirit som ikke-eksistrende klubb. Ingen treff. Arrangør overlates til seg selv, velger fra database, da oppstår trøbbel


Vennligst, dersom dette er aktuelt for deg som leser, presiser overfor arrangør dersom man ikke tar i mot betaling, at Spirit ikke er Stavanger IF. Ikke i praktisk liv men i postombærings sammenheng er Spirit Friidretts formelle klubbnavn:


STAVANGER FRIIDRETTSKLUBB


Velmenende oppegående byråkrater har funnet ut at ordet Spirit er ulovlig i det norske språk


På hjemmesiden har vi laget uttallige artikler på klubbnavn saken hvor Rogaland Idrettskrets nekter å komme oss i møte med at det i 5-6 år har vært utfordrende at regninger feilsendes, at klubben trues med inkasso fordi post aldri åpnes, fordi laget Stavanger IF, opphørte som friidrettsklubb på tidlig 90 tallet.


Man har sett at klubbnavnet enkelte ganger forkortes til Stavanger Friidrett eller Stavanger FIK. Man må altså holde øynene åpne og velge Stavanger Friidrettsklubb, ikke Stavanger IF


Ingen i klubbadministrasjonen ønsker riper i lakken, vi prøver alt vi kan å ordne opp promte men i denne sak om påmelding til løp, er vi avhengig av hjelp fra dere medlemmer dette kan angå

105 visninger

Comments


bottom of page