top of page

Kjente og ukjente triathlon utøvere forbereder sesongstart

Oppdatert: 10. mai 2021


90 km sykkel lørdag, halvmaraton søndag i TRI gruppas virtuelle form test sist ukeJentene i forgrunnen løp 5km, i bakgrunnen spurtes mot mål på 10km


Geir Lindtner ny age-group klasse fra sesongen 2021 og ny 10km pers søndag i godt voksen alder, godt nede på 39 tallet. Geir fast på mandagens fellestrening seneste halvår

Blant klubbens få kvinner som har levert 200m løp på 29 tallet. Men farten holder hun for seg selv helt til det en gang i fremtiden blir mulig å få løpe Holmenkollstafetten. Dette som gjør det artig å være med i en klubb. Frem til det tillates å drive idrett også når man er over 20, blir det kun støtte medlemskap for Silje Ramvik. Treningsløp 5km ok.Guppi Ra er dronningå i triathlon gruppa som tilrettelegger praktisk for samlinger trening vice versa. Guppi har NM bronse for Spirit tri i stafett og kjørte gjennom en tøff formtest på Forus søndag
Hanne Sande har en solid karriere bak seg innen kunstløp. Fyller 28 og nå er triathlon en hit. På vår ferd rundt 2,5km løypa på Forus, ble flere oppdagelser gjort. Blant annet at det ikke er alle vi kjenner som likevel kommer med i en bredde presentasjon triathlon og løping
Triathlon er en av verdens hurtigst voksende idretter. At man allerede som helt ung forsøker seg ser man i Norge så vel som utenlands. Med svømmehaller stengt for trening medmindre man er en del av landslagene, er det jammen ikke lett å holde seg motivert


FOTO: Trine Nesler Wichmann


VM gull Age-Group 35-39, NM gull menn senior i langdistanse triathlon, har klart nåløyet å få deltaker innpass triathlon folkets største event Hawaii Ironman. Jan-Morten Ra har helt siden Spirit startet opp i 2013 vært en svært sentral del av byggverket Spirit. Flere år fast vikar som løpstrener når øvrig trenerapparat har avviklet ferie eller vært på utenbys stevner/samlinger


Team Ra's Sandnes residens er nærmest blitt triathlongruppas klubbhus med mange flotte sosiale samlinger. Idag er Jan-Morten som topp utdannet trener en ressurs for klubben som bl.a. leverer treningsprogram, foretar laktat test målinger mm.


Jan-Morten Ra, blant klubbens mest seriøse utøvere. Løp søndag en av karrierens raskeste halvmaraton.Lørdag ypperlig vær dagen lang mens det ved halv 12 tiden søndag da de fleste startet gikk over til vind og regn vi ikke er ukjent med på våre kanter. Steven Acarregui fulgte Jan-Morten gjennom det meste av halvmaraton løpet men her ser vi ham fristes spurte fra inn til målSvein Ove Andersen kan skilte med gode plasseringer i 70.4 Ironman Haugesund. Etablering familie har satt triathlon treningsaktiviteter på vent de seneste årEtter han ble pappa med forpliktelser i heimen leverte Svein Ove Andersen et halvmaraton nesten opp mot sine beste tider "fra før i tiden"

Velberegnet gjennomføring halvmaraton hvor tempoet økte jo lengre utover i forestillingen

336 visninger

Comments


bottom of page