top of page

Intervall mandag: 1x3000, 2x2000, 3x1000

Oppdatert: 11. mai 2021


Vannassen v/Auglendsveien, et eldorado for trening og friluftsliv


Lett kupert runde på 973 eller 953m (korteste vei).


Høydeforskjell og svingpartier midtveis gjør at 973m runden viser samme antall sekunder pr runde som når man løper en 1000m på bane med samme intensitetNoen løper hjemmefra og får med seg noen kilometer ekstra lang oppvarming, andre følger felles oppvarming ca. 2km + 4-5 stigningsløp i lett motbakke. Oppstart hver mandag kl 1715


Ønsker man å melde seg inn i Spirit er dette enkelt. Man søker klubbens aktive hjemmesideI boks "Bli medlem" ligger "Innmeldingsskjema" man fyller ut og trykker send. Umiddelbart etter følger første tilbakemelding fra Spoortz som hjelper lag i idretten å effektivisere rutine for fakturering medlemskontingent. Dette tar noen dager. Når alle persondata er ordentlig fylt ut vil det følge et velkommen brev fra klubbens administrasjon


Vi er nesten alle like. Som oftest oppstår den første kontakt ikke ved å møte til gratis prøve time trening men istedet forsøke innlemme seg klubbens lukkede facebook. Ja, for å liksom finne ut om dette virkelig kan passe også for elendige meg. Facebook henvendelser kan ta flere uker før man får kontakt.


Mange anser seg selv som lavterskel når man oppdager at friidrettsklubb følger bak lagets navn. Ordet friidrettsklubb synes være ekstremt til hinder for rekruttering voksne som kun søker et sted for fellesskap gjennom løpegrupper. Friidrettsklubb er barn/unge som holder på med lekbetont sprint, kast og hopp på en bane med begrensningen at de yngre utøvere ikke får løpe lengre enn 600m i de aller fleste stevner.


Klubbens døpenavn er Spirit friidrett. Navnet Stavanger Friidrettsklubb som grunnet trasig navnelov svært motvillig ble pådyttet medlemmer i nyetablerte løpeklubben Rogaland , vil etter flere års jus nå ved årsmøte 1.juni bli tilbakeført til navn medlemmene selv ønsket.


Kontakt startes ofte ved at man ønsker bli medlem i lukket gruppe på facebook for å sjekke opplegg alternativ felles trening. Her er ordningen at dersom medlemskontingenten ikke er betalt eller at skjema for å søke medlemsskap ikke er fylt ut, kommer man ikke med i lukket gruppe på Facebook


Medlemskontingenten i Spirit er sammenlignet andre klubber ekstrem lav, en brøkdel av hva det koster for noen å ha personlig trener i en time. Utmelding skjer ved at man skriftlig ved årets slutt (senest 31.12) skriver melding til klubbens adresse. Er man på høyere nivå og har avtale om utgiftsdekning skal eget utmeldingsskjema skrives og tilsendes Friidrettsforbundet

Herreavdelingen, etter utført fellestrening en vanlig mandag. 6% av lagets medlemmer tok del i nettopp denne treningen. En større andel løper langt fortere og en mye større andel av Spirits medlemmer løper langt langt saktere. Medledlemmer i Spirit fordeler seg rundt 50/50 kvinner og menn (jenter & gutter)


Denne mandag glimret damene med sitt fravær. Herreavdelingen bak fra venstre:

Christer, Rolf, Steffen og Espen. Foran f.v. Kristoffer, Geir, Bjørn Ivar, Jan Sverre og StevenVannassen friluftspark, mandagens langintervall trening gjennomført. Espen i bakgrunnen i grønn t-skjorte var denne mandagen uforståelig rask på oppløpet av det 10. og siste draget, og hvordan en som hele økta lå bak i køen likevel var så rask, var tema under evalueringen


Kan hende Espen var gruppas raskeste 800m løper?

175 visninger

Comments


bottom of page