top of page

Laguttak Holmenkollstafetten - 2 lag kvinner


7 av 15 på fjorårets elitelag for kvinner har ikke kommet med da lagene til HK stafetten ble tatt ut i helgen. Dette betyr at Spirits 2.lag i Oslo ligger an til å bli fylkets beste lag i klasse kvinner senior

Også herrelagene er tatt ut men her kan endringer komme. Deltakelse på innendørsstevner er gode søknader om å komme på 2.lag i stedet for 3.lag.


Å greie nåløyet å kapre en etappe på Spirits 1.lag - et lag med vinnersjanser i menn senior, vil bli meget tøft....og deltakelse på et halvmaraton her og der, gir ingen indikasjon på nivå et 1.lag skal konkurrere i


Stor tilstrømming nye medlemmer samt ønske om å få fornyet tillit ut fra gode etapper levert i tidligere årganger, gjør at sportslig ledelse sitter på 4 ferdig uttatte lag på herresiden. Disse er vel og merke papirlag.Utover løpende oppslag på klubbens nyhetssider rundt landets største løperbegivenhet, er det medlemmers interesse gjennom oppmøte på klubbens fellestreninger eller deltakelse i stevner på de kortere distanser hva som gir fortrinn når trenere/sportslig ledelse skal vurdere laguttak.


Klubben har så langt gjennomført 2 fartstreninger og torsdag følger innendørsstevne nr 2 som alle gir gode avklaringer. Foreløpig er 2 herrelag og 1 damelag påmeldt stafetten som i år arrangeres lørdag 11.mai


Når vi i år går såpass tidlig ut med våre uttak er dette for å sjekke om det kun er interessant å bli med dersom man vinner stafetten, eller om det også er interesse om man er med for den unike opplevelse det er å løpe for hverandre - denne ene gangen i året når hele løper Norge samles i Oslo


Praktisk opplegg er som alltid, sentralt beliggende hotell hvor man innlosjeres på dobbel, 3-manns eller 4-mannsrom fra fredag til søndag gratis (klubben betaler).


Egenandel er å skaffe seg en rimelig reise til Oslo på tidspunkt tilpasset egen timeplan. De første bruker å dra innover med Norwegian flyet ved halv 11 tiden fredag. Med masse tid disponibel koster det kr 878 tur/retur med Lavpris expressen med ankomst Oslo S kl 1730 og retur søndag kl 10 med ankomst ved 19 tiden


LAGUTTAK


Etapper Spirit elite 2019 og klasse kvinner senior - start (KS) kl 1415

1 1200 Silje Torsvik (*) og Kristina Vaardal Lunde

2 1130 Mari Mauland (*) og Åse Bjørge

3 600 Anne Årrestad og Tonje Nødland

4 1910 Sara Aarseth og Marie Stensholt

5 1260 Anne Jorunn Hodne og Bente Gyland

6 1240 Maria Wiig og Kristine Jahren

7 1790 Julie Aspesletten og Tone Sundvor

8 1810 Mari Arnestad (*) og Tonje Pedersen

9 630 Julie Bøtun (*) og Gro Maria Torkellsen

10 2840 Janne Elin Vatnaland og Yvonne Smith

11 1530 Anja Lindanger og Anita Eie

12 370 Silje Ramvig og Helene Garvik

13 1080 Ann Kristin Mosbron og May-Linn Lauritsen

14 720 Rebecca Rage Gundersen og Siri Lunde

15 500 Katrine Tonning og Mariel Grønnevig


(*) Navn merket med stjerne betyr at plassen er utsatt


Strekkmål elite: Fra 5.plass (U-kisa/2018) 63.04 til 8.plass (Tyrving/2018) 63.24

Mål Kvinner sen.: Beste klubb Rogaland kvinner senior


Reserver:

- Guppi Ra - Ingvild Wathne

- Vilde Svensson Myklatun - Charlotta Brile

- Nye på trening i februar, mars, april - 1,2, 3 osv.

- Iselin Longva - Frida Asak

- Triathlon gruppa øvrige interesserte

254 visninger

Comments


bottom of page