top of page

Topp 30 Rogaland halvmaraton 2022 -23 og 2024. Spirit kvinner repr. 50%, menn 30%

Oppdatert: 16. feb.


Barcelona (2024), Egersund (23) og København (22) topper bestetider i Rogalands utøvere i Kondis Norgesstatistikk sist publisert i går onsdag


Innenfor nivå satt for oppdatering norsk statistikk 1.17.00 (menn),1.35.00 (kvinner) har Kondis listet 422 menn og 518 kvinner i 2023, mens tilsvarende tall før sko revulosjonen for alvor slo gjennom fra 2019 var 254 menn og 278 kvinner.


Tre oransje trøyer på vårt bilde fra København halvmaraton 2022 hvor Nils Haktor Bua fremst med 1.15.56 såvidt er for sent i mål for en plass blant kretsens 30 beste.


Kristin Vabø figurerer på 14.plass på Norgesstatistikk 2022 med 1.16.54 og hun inntar 4.plass på kretsstatistikk over Rogalandsklubbenes 30 beste


Allerede utsolgte København har for lokale løpere vist seg være den foretrukne rekordarena.


Zerei Kbrom Mezngi har seneste tre år løpt København halvmaraton. Her fotografert under 2023 løpet hvor han endte på 13.plass med 1.00.59, etter at han i 2022 med 1.00.01 ble nr 17 og fremstår som klart kretsens beste gjennom alle tider.


Zerei toppet i 2021 Europastatistikk halvmaraton med tiden 1.00.07 oppnådd i København hvor han endte på 5.plass to uker før han vant Valencia 10km på norsk rekord 27.39 og best tid i Europa også på 10km.


Kristine Lande Dommersnes fra HIL har seneste tre sesonger overtatt som kretsens ledende mellom- og langdistanseløper på kvinnesiden. Etter 1.18.13 på 3-sjøers 2022 knallet hun til med 1.13.55 i København i fjor hvor vi ser henne 8km ut i løpet. Og fremgangen har fortsatt, nå i januar løp hun på strålende 1.12.55 i Santa Pola i Spania.


Tett bak ses forøvrig Andreas Grøgaard fast Kondis skribent samt Breaking Marathon Limits reporter med fast ukentlig podcast spalte hvor han følger jubel trubadur Daniel Kvammens trening mot å Hamburg maraton


Bare to dager til neste lokale halvmaraton under Robustløpet på Bryne skynder vi oss igang med årets første topp 30 halvmaraton statistikk Rogaland (kvinner tilsluttet Rogaland klubb)


KVINNER

  1. Kristine Lande Dommersnes, HIL 1.12.55 Santa Pola, Spania (2024)

  2. Vienna Søyland Dahle, Sandnes IL 1.14.40 Barcelona (2022)

  3. Silje Torsvik, Spirit FIK 1.16.37 København (2023)

  4. Kristin Vabø, Spirit FIK 1.16.54 København (2022)

  5. Maria Wiig, Spirit FIK 1.17.42 Stavanger (2023)

  6. Christina Toogood, Sandnes IL 1.19.06 København (2022)

  7. Helena Hope, Spirit FIK 1.20.34 Karmøy (2023)

  8. Marie Kloster, IL Skjalg 1.20.42 Arna (2023)

  9. Anne Jorunn Hodne, Spirit FIK 1.22.08 Egersund (2023)

  10. Ida Tjørsvaag, IL Skjalg 1.22.29 Barcelona (2022)

  11. Ann Kristin Mosbron, Haugesund TRIK 1.22.36 Barcelona (2023)

  12. Mari Arnestad, Spirit FIK 1.24.24 København (2022)

  13. Kine Nøttveit, Sandnes IL 1.25.23 Sola (2024)

  14. Ella Øxnevad, IL Skjalg 1.25.23 Stavanger (2023)

  15. Karoline Lien, Spirit FIK 1.25.57 København (2023)

  16. Therese Skeie, GTI 1.26.38 Egersund (2023)

  17. Christina Ingebrigtsen, Sandnes IL 1.26.41 Barcelona (2024)

  18. Elisabeth Knudsen, GTI 1.26.49 Egersund (2023)

  19. Berit Marie Skretting, GTI 1.27.40 Sola (2024)

  20. Oddveig Odland, Varhaug IL 1.27.41 Egersund (2022)

  21. Nina Søndenå, Spirit FIK 1.27.46 København (2023)

  22. Therese Iversen, GTI 1.28.06 Egersund (2023)

  23. Andrea Sætre, Spirit FIK 1.28.11 Barcelona (2024)

  24. Yvonne Smith, Spirit FIK 1.28.21 København (2022)

  25. Linnéa Valhovd Hove, Spirit FIK 1.28.45 Stavanger (2023)

  26. Anne Braut, Spirit FIK 1.29.06 Tjensvoll (2023)

  27. Karoline Dahle, Spirit FIK 1.29.09 København (2022)

  28. Lene Nevland Sivertsen, IL Skjalg 1.29.25 Malaga (2023)

  29. Nina Kristin Holta, Spirit FIK 1.29.34 Sola (2022)

  30. Silje Gundersen, Spirit FIK 1.29.39 Sola (2024)

  31. Monika Vassbø, Bjerkreim IL 1.29.54 Tjensvoll (2022)

  32. Katrine Haaland Leveraas, Gjesdal IL 1.3035 Tjensvoll (2023)

  33. Anne Hoff Frøyland, Spirit FIK 1.30.53 København (2022)



MENN (Utøvere ikke tilsluttet friidrettsklubber ikke tatt med)

  1. Zerei Kbrom Mezngi, IL Skjalg 1.00.01 København (2022)

  2. Frew Zenebe Brkineh, Sandnes IL 1.04.49 København (2022)

  3. Tedros Gebretensai Haile, Haugesund IL 1.04.56 Barcelona (2024)

  4. Morten Gjendem, Haugesund IL 1.08.07 Gloppen (2022)

  5. Andreas Penne Nygård, Sandnes IL 1.08.28 Drammen (2023)

  6. Ole Mikal Tørsdal, Haugesund IL 1.09.44 Egersund (2022)

  7. Finn Isaksen, GTI 1.09.47 Barcelona (2024)

  8. Thomas Asgautsen, Spirit FIK 1.10.12 Berlin (2022)

  9. Alexander Skurve, GTI 1.10.26 København (2023)

  10. Tom Erik Halvorsen, GTI 1.10.58 Sola (2022)

  11. Marius Skeide Ruth, Spirit FIK 1.11.12 Sola (2022)

  12. Alf Ante Idland Tornensis, Gjesdal IL 1.11.19 Tjensvoll (2023)

  13. Ola Tjensvoll, Undheim IL 1.11.30 Egersund (2023)

  14. Stian Vestbø, Haugesund IL 1.11.45 Jessheim (2022)

  15. André Pereira, GTI 1.11.45 Egersund (2023)

  16. Frode Tjelta, Sandnes IL 1.12.04 København (2022)

  17. Pavel Laputjov, Bryne TRIK 1.12.08 Stavanger (2023)

  18. Richard Kverneland, Spirit FIK 1.12.24 Drammen (2023)

  19. Henning Tjøstheim, Spirit FIK 1.12.32 Egersund (2022)

  20. Abdalla Targan Yousif, Spirit FIK 1.12.34 Sola (2023)

  21. Gaute Byberg, Spirit FIK 1.12.36 Egersund (2023)

  22. Tom Ole Dalsrud, IL Skjalg 1.12.45 Sola (2022)

  23. Jarle Risa, Undheim IL 1.12.45 Egersund (2022)

  24. Kristoffer Nordhus, Haugesund IL 1.12.52 Karmøy (2022)

  25. Kristoffer Ingebrigtsen, Sandnes IL 1.12.57 Barcelona (2024)

  26. Bjøro Nevland, Gjesdal IL 1.13.11 Egersund (2023)

  27. Sjur Ferkingstad, Spirit FIK 1.13.22 Egersund (2023)

  28. Heine Fjellhaug, Undheim IL 1.14.14 Bryne (2023)

  29. Haakon Vaaga, Haugesund TRIK 1.14.22 Oslo (2022)

  30. Miklos Øri, GTI 1.14.34 Sola (2022)


219 visninger

Comentarios


bottom of page